Latvijas čempionāts orientēšanās sportā - pagarinātajā distancē

Krimuldas novadā šodien aizvadīts Latvijas čempionāts orientēšanās sportā - pagarinātajā distancē, ko dažkārt arī sauc par maratonu. Dāmām elites grupā bija jāpieveic 14 kilometrus gara distance. Jau sākumā vadību ieguva Aija Skrastiņa. Vienubrīd viņai divu sekunžu attālumā bija klāt pieskrējusi Laura Savicka, tomēr pēdējo divu kontrolpunktu laikā Skrastiņa atrāvās no sekotājas un finišēja pirmā ar 22 sekunžu pārsvaru.

Intervija - Aija Skrastiņa, Latvijas čempione

Otrā finišēja Savicka, bet trešā palika Ieva Rukšāne. Vīriešiem Elites grupā distancē vēl garāka 24 kilometri. Te no sākuma līdz pat beigām līderis bija Jānis Krūmiņš. Tiesa, pirms pēdējā kontrolpunkta viņam bīstami pietuvojās Alvis Reinsons. Finišā Krūmiņš tomēr pirmo vietu saglabāja un izcīnīja savu 10 zelta medaļu šajā distancē Latvija čempionātā.

Intervija - Jānis Krūmiņš, Latvijas čempions

Sudraba medaļas ieguvējs Alvis Reinsons čempionam zaudēja 12 sekundes, bet bronza tika Valteram Reneslācim.