Seriāla radītājs Maikls Hērsts, kurš veidojis arī populāro kostīmdrāmu “Elizabete: zelta laikmets” (“Elizabeth: The Golden Age”), jau kopš mazotnes interesējies par vikingiem, lasot sāgas un teikas, apbrīnojot gan vikingu drosmi un sasniegumus, atklājot Ziemeļameriku, gan daiļamatniecību un slavenās laivas. Kad viņam parādījās iespēja radīt seriālu par vikingiem, Maikls beidzot varēja likt lietā gadu gaitā krāto informāciju par varonīgajiem sirotājiem. 

Seriāla krāšņie tērpi, rotas un frizūras nespēj atstāt vienaldzīgu! Tie nav gluži retrospektīvi, bet drīzāk izceļ seriāla kostīmu mākslinieku neizsmeļamo fantāziju par šo tēmu.

Galvenais varonis, leģendārais Ragnars Lodbroks, bija viens no pazīstamākajiem vikingu teiksmainajiem varoņiem, kurš kļuva slavens ar saviem 9. gadsimta vidū rīkotajiem sirojumiem Anglosakšu un Rietumfranku karalistēs. Seriāla skatītāji varēs sekot līdzi Ragnara ceļam uz slavu un varu, no parasta zemnieka kļūstot par savas dzimtās apmetnes Kategatas jārlu un vēlāk visas Dānijas karali.

Ragnaru Lodbroku atveido austrāliešu izcelsmes aktieris Treviss Fimels. Pusaudža vecumā viņu pamanīja modeļu aģentūras pārstāvis, un kopš tā brīža viņa modeļa karjera strauji virzījās augšup. Taču pēc kāda laika Treviss nolēma pamest modeļa karjeru un izmēģināt spēkus aktiermākslā. 2012. gadā viņu izvēlējās galvenajai lomai “Vikingos”. Trevisa zilo acu caururbjošais skatiens, spilgtais tēls un pārliecinošā aktierspēle liecina par to, ka viņš ir piemērotākais kandidāts varonīgā, drosmīgā un piedzīvojumus alkstošā karavadoņa lomai.

1. sērija 

Skandināvija, 793. gads. Piedzīvojis dieva Odina vīziju, Ragnars un viņa brālis Rollo atgriežas no kaujas Austrumbaltijā. Ragnars ved savu dēlu Bjernu uz sapulci, kur puiku iecels pieaugušo kārtā. Kategatā Ragnars atkal mēģina pārliecināt jārlu Haraldsonu, ka sirojumi rietumos var izrādīties veiksmīgi un ir iespējami, pateicoties jaunajām navigācijas ierīcēm, taču jārls šo ideju noraida un pavēl turpināt sirojumus Baltijā, paralēli likdams saviem vīriem Ragnaru novērot. Tikmēr Ragnars kopā ar dēlu dodas pie drauga Floki, kurš slepeni būvē jaunu kuģi. Kad Ragnaram vēlreiz parādās Odina vīzija, viņš saprot, ka tā ir zīme īstenot viņa ieceres.

Vikings. Īrija/Kanāda, 2013.

Režisors: Jūhans Renks.

Scenārija autors: Maikls Hērsts.

Lomās: Treviss Fimels, Ketrīna Vinnika, Klaivs Stendens, Džesalina Gilsiga, Gustafs Skāšgords, Gabriels Bērns un citi.

16+