• Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
  • Vārda diena: Rūsiņš, Sandris, Alīna
  • Rīgā +22.6°C, DA vējš 1.3m/s, 759mm Hg, 44%
LSM Bērnistaba

28. oktobra «Saknes debesīs»

Saknes debesīs

Jēzus labo vēsti sludināja brīvā dabā pie ezera, kāzās, muitnieka namā un arī sinagogā. Jānis Kristītājs ļaudis kristīja upē. Tolaik nebija tik svarīgi, vai sanākušajiem klausītājiem vajadzīgs jumts virs galvas. Mēs esam piedzīvojuši brīžus, kad dievnami draudzēm tikuši atņemti, atvēlot telpas laivu darbnīcām, noliktavām, sporta zālēm un citām pilnīgi baznīcai nepiemērotām darbībām.

Savukārt deviņdesmito gadu beigās jaunizveidotās draudzes sāka iegādāties bijušos kultūras namus un kinoteātrus, kā arī cēla jaunas ēkas, kuras pielāgoja saviem pasākumiem. Tas reizēm radīja pretestību, jo cilvēki teica - ja tur nav krusta uz jumta, tad tā nav baznīca!

28. oktobra raidījumā saruna ar  arhitekti, Baltezera baznīcas interjera dizaina autori Līgu Gaili un Jelgavas Sv. Annas baznīcas mācītāju Kasparu Kovaļovu par baznīcas kā sakrālas telpas nozīmi un par to, vai svētdarbības varētu veikt, piemēram, arī lielveikalā.

Video stāsts par Āgenskalna baptistu baznīcas torņa atjaunošanu.  Āgenskalna baptistu draudzes baznīca celta 1916. gadā. Padomju vara dievnamu atsavināja, lai ierīkotu tajā televīzijas studiju, un 1965. gadā nojauca arī baznīcas torni. Kopš dievnama atgūšanas visu laiku risinājušies dievnama atjaunošanas darbi, un izaugusi arī jauna draudze, kas dievnamā rod vietu īstām, dzīvām un patiesām attiecībām ar Dievu un cilvēkiem. Lai gan esam jau pieraduši baznīcu redzēt bez torņa, tornis atkal top – jo Dievs ir uzticams!

Skaties svētdien, 28. oktobrī,  plkst. 13.00 LTV1 un LTV.LV.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

21. aprīļa «Saknes debesīs» 1

Saknes debesīs
Anotācija

28. aprīļa «Saknes debesīs»

Saknes debesīs

14. aprīļa «Saknes debesīs»

Saknes debesīs
Anotācija

21. aprīļa «Saknes debesīs»

Saknes debesīs