• Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
  • Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks
  • Rīgā apmācies, +10 °C, ZR vējš, 6,88m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Liepājas teātra «Vaidelote» (1981)

Teātris.zip

Projekta „Teātris.zip” īpašajā izlasē piedāvājam noskatīties Liepājas teātra iestudējumu «Vaidelote».

Iestudējuma režisors Oļģerts Kroders. Lomās: I. Briķe, A. Albuže, M. Vilsons, H. Stahovs, A. Karele, A. Locenieks, D. Liepa.

Latvijas Televīzijas ieraksts veikts 1985.gadā.

Kritiķa komentārs

Kitija Balcare:

„Par mīlestības divējādo dabu stāsta Aspazijas pirmā publicētā un vēlāk arī iestudētā luga «Vaidelote», kura teātrī līdz ar sievietes pašnoteikšanos ienes arī poētiskumu. Pēc sava pirmuzveduma 1894. gadā Rīgas Latviešu teātrī ar Jāzepa Vītola komponēto mūziku un Vijas Artmanes Mirdzas dziesmu «Mēness starus stīgo» nepilnus simts gadus vēlāk, 1981. gadā, uz Liepājas teātra skatuves to stāstīja režijas grands savā Liepājas periodā - Oļģerts Kroders.

Iestudējums ir savstarpējo attiecību ilustrācija ar eksistenciālām atbalsīm jaunās meitenes Mirdzas (spoža Indras Briķes loma), priesterienes Asjas (Anda Albuže) un karavadoņa Laimona (Mārtiņš Vilsons) dzīvēs. Gaišs un neatlaidīgs naivums iepretim pārdomātai cīņai par iekāroto: abas lugas galvenās varones rada un rāda savu mīlestības stāstu.

Aspazijas luga ir drāma ar sievietes postulāciju un cīņu pašai par savu likteni, ko vērts noskatīties mūslaikos, kad aizvien biežāk dzirdam diskusijas par dzimumlomām, tiesībām un pienākumiem.”

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!