• Piektdiena, 2020. gada 29. maijs
  • Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 80%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Seriāls. «Liekulības tirgus»

Liekulības tirgus

Pēc angļu dramaturga Viljama Tekereja 1849. gadā rakstītā romāna motīviem uzņemtas neskaitāmas ekranizācijas, britu obligāto literatūru iemūžinot arvien jaunās versijās, bet ekranizācijas pārsvarā uzticētas britu izcelsmes režisoriem ar vien retiem izņēmumiem. 

Krāšņas kostīmdrāmas un nu arī- miniseriāls «Liekulības» tirgus piedzīvo savu pirmizrādi Latvijas Televīzijā. 19. gadsimta sākums. Konservatīvo britu sabiedrībā dzīvo uzņēmīgā  Bekija. Viņa  ir temperamentīga, jauna francūziete, kura kļuvusi par guvernanti, tomēr nevēlas samierināties ar pelēku ikdienu. Bekija vēlas vairāk. Un pa «karjeras kāpnēm» Bekija kāpj ar vieglu rotaļību, flirtu, dziesmām un dejām, apvedot ap stūri dižciltīgos un naivos. Viņa ātri apgūst turīgo aristokrātu liekulīgos likumus un kļūst par vienu no «vilku bara». Bekijas lomu atveido jaunās paaudzes britu aktrise Olīvija Kuka, kura ar aktiermeistarību sāka nodarboties jau astoņu gadu vecumā un savu aktrises karjeru sāka, filmējoties reklāmas rullīšos un mūzikas videoklipos. Plašāku atpazīstamību guvusi, filmējoties vairākās neatkarīgo režisoru «art house» filmās un ir pierādījusi sevi kā daudzveidīgu aktrisi. Īpaši jāizceļ miniseriāla skaņu celiņš. Tā centrālā tēma ir Boba Dilana uzrakstītās dziesmas «All along the Watchtower» kaverversija, kuru izpilda britu apvienība «Afterhere». Seriāla mūzika ietver arī tādus prominentus britu alternatīvās mūzikas pārstāvjus, kuri kļuvuši par sava laika kulta mūziķiem, tostarp ēteriskā Keita Buša, Mančestras tumšā «new wave» grupa «Joy Division», kuras populārākā dziesma ‘Love will tear us apart” ir izskanējusi neskaitāmos kino un seriālu projektos, tāpat arī «Liekulības tirgū». Mūzikas izvēle nav nejauša. Tās mērķis ir piedāvāt tādu seriāla interpretāciju, kas piesaistītu arī jaunāku skatītāju auditoriju.

1. sērija.

Bekija izsaka ultimātu Pinkertones kundzei, vēloties labāk apmaksātu darbu. Pinkertoni tas sadusmo, un viņa aizsūta Bekiju strādāt par guvernanti laukos. Bekija nonāk Sedliju namā un drīz vien tur iedzīvojas. Viņai iepatīkas jaunās Sedliju meitenes Emīlijas brālis Džošs. Bekija cenšas iekarot Džosa sirdi. Taču Džosam labpatīk lietot dažādus dzirkstošus dzērienus, tomēr Bekijas sirdi Džoss neatraida.

Vanity Fair, 2018

Lielbritānija

Rež: Čārls Strongs

Lomās: Olīvija Kuka, Toms Beitmens, Džonijs Flins, Čārlijs Rovs, un citi

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Liekulības tirgus» 7. sērija

Liekulības tirgus
Anotācija

«Liekulības tirgus» 6. sērija

Liekulības tirgus
Anotācija

«Liekulības tirgus» 5. sērija

Liekulības tirgus
Anotācija

«Liekulības tirgus» 4. sērija

Liekulības tirgus
Anotācija

«Liekulības tirgus» 3. sērija

Liekulības tirgus