Filmas galvenais varonis Gūtenmorgens dodas no valsts iestādes raudzīties, kā cilvēki dzīvo laukos, un nokļūst Vienciemā. Seko neparedzēti notikumi, iepazīstoties ar kolorītajiem vietējiem iedzīvotājiem.

Latvijas Televīzijas projektam “Viens ciems. Visa Latvija” tika izvēlētas trīs apdzīvotas vietas Latvijā, uz kurām devās trīs pašmāju rakstnieki. Māris Bērziņš dzīvoja Valgalciemā Kurzemē, Pauls Bankovskis – Apē Ziemeļvidzemē, bet Nora Ikstena – Slutišķos Latgalē.

Rakstniekiem līdzi devās arī Latvijas Televīzijas filmēšanas komanda, dokumentējot ciema ikdienu un rakstnieku gaitas. Rakstnieku uzvedums bija radīt stāstu, iedvesmojoties no redzētā un sarunām ar vietējiem iedzīvotājiem.

“Tur dzīvojot un raugoties uz to visu, manā iztēlē radās notikumi un savi stāsti,” saka Māris Bērziņš. “Mēs tur bijām divas nedēļas, bet, protams, pa divām nedēļām nevar visus iepazīt precīzi. Tajā pašā laikā jau tika uzņemta dokumentālā filma, un es negribēju atkārtoties.”

Rakstnieku stāsti tika nodoti skatītāju vērtējumam. Ikviens tos varēja izlasīt un nobalsot par savu favorītu. Visvairāk balsis saņēma Māra Bērziņa stāsts “Vienciemā” par valsts ierēdni Gūtenmorgenu, tāpēc tika nolemts to ekranizēt.

Režisore: Linda Olte

Operators: Andris Priedītis

Lomās: Andris Keišs, Arturs Skrastiņš, Valgalciema iedzīvotāji