• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Diskusija. 100g kultūras. Ko zaudē Latvija, nepiedaloties Expo izstādē Milānā?

Diskusija. 100g kultūras

Kāpēc atkal kādam stāstam ir sliktas beigas, un krāšņā Latvijas ozola vietā – Milānas Expo izstādē būs tukšs laukums? Kādēļ pirms trim gadiem iesāktais un dāsni finansētais Expo  projekts beidzies ar fiasko? Kas notiks ar jau mākslinieku radīto izstādes saturu un kā nepiedalīšanās iespaidos Latvijas tēlu kopumā? Ar projektā iesaistīto pušu pārstāvjiem, neatkarīgajiem ekspertiem un iepriekšējās Expo 2010 Latvijas pārstāvja "Aerodium" uzņēmuma vadītāju diskutē Kristīne Želve un Gustavs Terzens.

Komentāri (3)

Renārs Putniņš
Majora kungs mānās, nav labi darīts....

To var pārbaudīt jebkurā EXPO veltītajā vietnē un oficiālās informācijas publikācijā , Igaunijas paviljons ir 1100 m², Latvijas 600 m², Igaunijas būvniecības izdevumi 2.3 milj (prognozētie aptuveni tikpat). EUR, Latvijas no 3.1-6.2 milj EUR (prognozētie 1.6 milj. EUR).
Igaunija visam pārējam tērēja 1.5 milj.EUR, Latvija paredzēja tērēt ~4 milj. EUR.
100gkulturas
Diemžēl neviena atbildīgā persona no Ekonomikas ministrijas neieradās aizstāvēt un, galvenais, pamatot savu lēmumu pārtraukt dalību Expo, līdz ar to diskusija tiešām veidojās asimetriska. Atliek cerēt, ka ekonomikas ministre, atgriezusies no ārzenēm, paudīs savu viedokli citos raidījumos par šo tēmu.
Dace Kalniņa
Man šī diskusija likās ļoti vienpusēja un tukša, jo tajā nepiedalījās neviens pārstāvis no valdības, neviens pretējais viedoklis. Skaidrs, ka uzņēmēji un kultūras darboņi uc. iesaistītie un atbalstītāji stāvēs un kritīs par savu projektu un neviens neteiks, jā, pareizi bija, ka pārtrauca, jo mēs dāsni tērējām naudiņas utt.
Es gan neredzēju sākumu un viens krēsls bija tukšs, iespējams, ka bija aicināts arī kāds valdības pārstāvis. Tādā gadījumā atsaucu komentāru :)

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

100 g kultūras diskusija. Kā kultūrai izdzīvot vasaru? 1

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«100g kultūras diskusija» par brīvību un privātumu Covid laikmetā

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Dzīve pēc pandēmijas

Diskusija. 100g kultūras