• Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
  • Vārda diena: Madis, Alberts
  • Rīgā skaidrs, +16 °C, D vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» piedāvā Nacionālā teātra izrādi «Svina garša»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas ciklā «Teātris.zip» 29. februārī plkst. 21.25 būs skatāma Nacionālā teātra izrāde «Svina garša».

Dēku stāsts, melodrāma, detektīvs, traģēdija, – tas viss izlasāms Māra Bērziņa romānā «Svina garša», kurš bija viens no Latvijas Literatūras gada balvas nominantiem prozā 2017.gadā.

1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību. Nacionālā teātra izrādē režisors un dramatizējuma autors Valters Sīlis līdzās vēsturei ievieš arī šodienas dimensiju, liekot aizdomāties, kā šodien rīkotos jauni cilvēki Matīsa un viņa draugu situācijā.

Izrāde joprojām ir teātra repertuārā. «Spēlmaņu nakts» balvai 2015./2016. gada sezonā tika nominēts gan «Svina garšas» galvenās lomas tēlotājs Raimonds Celms, gan aktrise Madara Botmane, gan mūzikas autors Edgars Raginskis.

Pirms izrādes raidījuma «Teātris.zip» viesi – romāna autors Māris Bērziņš, režisors Valters Sīlis un aktieris Raimonds Celms.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!