• Sestdiena, 2021. gada 23. janvāris
  • Vārda diena: Strauta, Grieta, Rebeka
  • Rīgā skaidrs, +3 °C, D vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Valdis Zatlers

Daudz laimes, jubilār!

Nedēļu pēc savas dzimšanas dienas raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» - Valdis Zatlers.

Latvijas vēsturē Zatlera kunga valsts prezidentūru raksturo cipari 08.07.2007.- 07.07.2011. Toreiz mēs visi jutām, ka tas bija mācīšanās un izaugsmes laiks, kas spēcīgi ietekmēja un, šķiet, atvēra sabiedrībā zināmo un autoritāti iekarojošo ārsta un VSIA «Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca» valdes priekšsēdētāja personību.

Un kā gan ne ? – savulaik 50. vidusskolas absolventi, starp kuriem bija arī Zatlers, bija starp izredzētajiem, kas beidzot skolu brīvi sarunājās angliski. Pašapziņu vairoja  Medicīnas institūta ārsta diploms un 6 mēnešu ilga specializācija ortopēdijā Jēlas universitātē (Yale University) un Sirakūzas universitātē (Syracuse University), ASV. Padomju gados un arī tikko atjaunotajā Latvijas Republikā tas bija izcils sasniegums, ar ko toreiz vēl lepojās reti kāds.

Prezidenta krēsls Valdim Zatleram bija gan milzīgs kāpiens augšup, gan arī ugunskristības, jo publiski mācīties un attiecīgi – kļūdīties ir ļoti sāpīgi. Īpaši – gudram, izglītotam un autoritāti sasniegušam vīram.

Protams, Andreja Volmāra saruna ar Zatlera kungu būs ne tikai par prezidentūru, arī par mākslu, kultūru. «Man patīk teātris. Vienmēr ar sievu pārspriežam, bet nekad neejam, salasījušies intervijas, recenzijas, reklāmas. Cilvēki ir dažādi tajā, ko gaida. Es negaidu neko. Tikai, lai uz skatuves būtu brīnums.»

Taču, tiklīdz klāt marts un pavasaris, Valdis Zatlers dodas ārā no Rīgas. «Man ir vienkārši – uzskatu, ka pavasaris un dārza darbi sākas manā dzimšanas dienā, 22. martā,» smejas Zatlera kungs. «Un pēc tam uzreiz seko dilstošs mēness, kad redīsus bāzt zemē.»

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Šipkēvics

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Kārlis Būmeisters 1

Daudz laimes, jubilār!