LIBL ceturdaļfināls BK "Ventspils" - "Tartu Ulikool"

Šodien apvienotajā Latvijas - Igaunijas līgā otro ceturtdaļfināla spēli aizvadīja BK ''Ventspils'' pret ''Tartu Ulikool''. Pirmajā Tartu uzvaru ar desmit punktu pārsvaru izcīnīja ventspilnieki, sērijā panākot 1-0. Uzvaras gadījumā šovakar ''Ventspils'' iekļūtu ''Final Four'', kas nākamajā nedēļas nogalē notiks Igaunijā. Par notikumiem basketbola laukumā ziņo kolēģis Andris Auziņš.

Pirmajā spēlē Ventspils izbraukumā Nikolaja Mazura trenēto Tartu uzvarēja itin pārliecinoši, tas nozīmēja, ka Tartu vairs nebija atkāpšanās ceļa – zaudējums Ventspilī nozīmētu sezonas beigas Latvijas-Igaunijas līgā. Ventspils pirmajā ceturtdaļā dzīvoja uz Linarda Jaunzema teicamajām darbībām uzbrukumā – viņam ceturtdaļā jau astoņi punkti. Bez Jaunzema Ventspils puslaikā neatrada stabilu punktu guvēju, bet Tartu trāpīja sešus tālmietienus un puslaikā kurzemniekiem -7. Ventspilij katastrofāli nesekmējās no tālienes, tāpēc nācās meklēt citas iespējas gūt punktus – te palīdzēja izcīnītās bumbas zem groziem. Arī pēdējās desmit minūtēs Venstpilij uzbrukums nevedās, Tartu spēlēja pacietīgi, droši novadot spēli līdz savai uzvarai 79:88, sērijā līdz divām uzvarām neizšķirts 1-1.

Intervija - Kristaps Mediss, BK “Ventspils” aizsargs

Viss izšķirsies sērijas trešajā spēlēs, kas norisināsies sestdien Tartu. Finālčetriniekā savus pretiniekus jau gaida VEF Rīga.