Kā atzīmēts teātra mājaslapā: Līgas atveidotās jaunās varones sākotnēji bija emocionāli caurspīdīgas un trauslas, kā nozīmīgākās uzsverot Līnas lomu P. Putniņa darbā “Aicinājums uz pērienu” un īpaši Larisas lomu A. Ostrovska “Līgavā bez pūra”. 

Interesanta ir arī Līgas raksturlomu kolekcija: Fīke M. Zīverta “Minhauzena precībās”, Regana V. Šekspīra “Karalī Līrā”, Helenka J. Ivaškēviča darbā “Ideāls zaglis”, Džilda Raita Ē. Vilsona “Zudušo laiku meklējot”, Hermīne M. Bērziņa “Svina garšā” un Rita Grēta A. Lūpa “Dūjā”. 

Arī vēlākajos gados ir daudz interesantu lomu, tai skaitā Mammucis Valda Lūriņa režisētajā Vizmas Belševicas “Billē”, par ko Zeļģe saņēmusi nomināciju “Gada aktrise otrā plāna lomā”. Un galvenā loma – Jasmīne I. Ābeles lugā “Jasmīns. Pārdaugava”.

Visplašākā auditorija Līgu iepazinusi ar Latvijas Televīzijas starpniecību. Apbrīnojami ilgi – 13 gadus! – aktrise darbojusies lelles Lupes tēlā mega populārajā bērnu seriālā “Kas te? Es te!”, LTV arhīvs glabā simtiem sēriju ar aktrises piedalīšanos. Savukārt seriālā “Divi vienā” Līgai bija galvenā mīlētājas loma – Anete.

Līgas vīrs Toms arī strādā teātrī, ir gaismu un videomākslinieks. Ģimeni laimīgu dara meita Tija Mētra, kas jau sasniegusi pusaudža gadus un, iemēģinājusi roku aktrises profesijā, pagaidām nākotni ar to nesaistot. Pagājušā vasarā  Zeļģu pārim piedzimis arī puisītis Kārlis Imants.