17. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki "Gaudeamus". Tautas deju lielkoncerts
Tautas deju lielkoncertā Daugavpils Olimpiskajā centrā uzstāsies ap 1300 dejotāju no triju Baltijas valstu augstskolām. Katras valsts delegācija rādīs savu nacionālo programmu, vienkopus sanākot deju laukumā vien koncerta noslēgumā. Valstu priekšnesumu vienojošais motīvs būs Baltijas jūras šalkas – visi dejotāju dzīvo Baltijas krastā un gadu desmitu garumā ir kopuši un lolojuši šos īpašos svētkus – Igaunijas, Lietuvas un Latvijas studentu kopīgo dziedāšanu, dejošanu, muzicēšanu.
Deju lielkoncertu ievadīs vairāk nekā četri simti Lietuvas studentu, savā nacionālajā programmā rādot 12 tautas dejas – gan lietuviešu dejas patrona Joza Liņģa populāro puišu deju ar koka tupelēm „Pakeltkojs”, gan trīs tautas rotaļdejas un mūsdienu skatuviskās dejas. Lietuvas deju programmas virsvadītāji Vidmants Mačuļskis, Margarita Tomkevičūte un Marīte Rimute Zaleckaite savas valsts stāstu dejā veido kā divu jauniešu mīlestības stāstu, deju kompozīcijās atklājot tikko dzimušas mīlestības attīstību līdz pat precībām.
Kāzu motīvs caurvij arī Igaunijas studentu programmu. Uz kāzām tiek aicināts viss ciems, un igauņiem parasti viesības ir grūti uzsākt. Bet, kad viesi iejutušies, tās nekādi nevar beigties. Šai vakarā ir ne tikai daudz deju un rotaļu, bet arī dziļu skatu un mīlestības. Vairāk nekā divi simti igauņu studentu virsvadītājas Aveli Asberas iecerētajā laukuma uzvedumā aicinās arī skatītājus būt klāt šajā notikumā, rādot pazīstamās dejas „Ruhnu svīta” un „Velc, Juri”, populāro „Auzu Jāni”, kas ir līdzinieks latviešu dejai „Cūkas driķos”, programmu noslēdzot ar igauņu tautas dejas klasiku – „Tuljaku”.
Latvijas studentu saimi pārstāvošie septiņi simti dejotāju skatītājus priecēs ar latviešu tautas dejas "zelta fondu” – Viļa Ozola „Klabdanci” un Irēnas Strodes „Stūru stūriem tēvu zeme”, kas būs koncerta kulminācija. Svētku virsvadītājs Rolands Juraševskis deju lieluzvedumā iekļāvis vairākus pirmuzvedumus - „Diždeju” Viļņa Birmbauma horeogrāfijā, Guntas Skujas veidotos „Pierīgas dančus”, vecmeistara Ulda Žagatas deju „Visapkārt Rīgai braucu”. Latviešu dejotāji pirmo reizi svētkos izpildīs arī Taigas Ludboržas azartisko puišu deju „Lecam dancis”, kas būs kā atbilde Jāņa Ērgļa veidotajai liriskajai meiteņu dejai „Saule brida rudzu lauku”. 11 latviešu deju programma noslēgs „Gaudeamus” tautas deju lielkoncertu, ar „Vilksim košu zelta jostu” motīvu sapulcinot laukumā visu Baltijas valstu dejojošos studentus.