• Trešdiena, 2019. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
  • Rīgā +8.5°C, DR vējš 1.3m/s, 749mm Hg, 83%
LSM Bērnistaba

Dziedāšanas svētkiem — 150. Dziesmu diena Dikļos

Koncerti

Kocēnu novada Dikļi ir apdzīvota vieta, kas jau kopš senām dienām ieņem nozīmīgu vietu latviešu kultūras vēsturē. Tieši šeit notikuši pirmie latviešu novada Dziedāšanas svētki un spēlēta pirmā teātra izrāde latviešu valodā. Atzīmējot Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku simtgadi, 1973. gadā Neikenkalnā atklāja piemiņas akmeni pirmajiem novada Dziesmu svētkiem. Blakus Neikenkalnam izveidota Dabas koncertzāle — mūsdienīga dabas un mākslas sinerģija, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpuli. Dziedāšanas svētku 150. gadskārtas koncertā uzstāsies vīru kori, deju kolektīvi un jauktie kori.

Šogad aprit 150 gadi kopš pirmajām Dziesmu dienām Dikļos — Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumiem, kad 1864. gada Vasarsvētkos Dikļu mācītājmuižas parkā Juris Neikens (kalpoja baznīcā un draudzē no 1857. — 1867. gadam) sapulcināja pirmos dziedāšanas svētku dalībniekus. Dziesmu dienas pasākumā Dikļos no apkārtējiem

Vidzemes pagastiem piedalījās seši vīru kori no Dikļiem, Lielsalacas (Salacgrīvas), Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas un Straupes, kā arī bērnu koris ar 120 dziedātājiem. Pakalns, kurā svētkos pulcējās kori, vēlāk ieguva Neikenkalna nosaukumu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Ivars Pētersons «Back to the Sixties»

Koncerti
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Eiropas brīvdabas koncerts

Koncerti