Dziesmusvētku vasaru atklāj VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, kuri norisināsies Rīgā un Latvijas novados no 25. līdz 28.jūnijam. Latvijas Televīzija skatītājiem piedāvā TV ekrānos vērot divus Svētku koncertus – diriģenta Imanta Kokara piemiņas koncertu un Svētku noslēguma koncertu.

Šogad aprit 20 gadi, kopš tika iedibināta tradīcija pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu. Šo gadu laikā Svētki sarīkoti visās Svētku tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Īslandē. Šogad svētkos pulcēsies apmēram 8000 dziedātāju no visām dalībvalstīm.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku atklāšanas dienā, 25.jūnijā, pulksten 22:10 LTV1 skatītājiem piedāvā svētku idejas autoram un izcilajam diriģentam Imantam Kokaram veltīto piemiņas koncertu “Esi sveicināta, Saule!”. Godinot Latvijas un pasaules kormūzikas kustības attīstītāju un novatoru, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku idejas autoru, starptautiski atzītā Rīgas kamerkora “Ave Sol” izveidotāju, komponistu jaunrades veicinātāju un latviešu kormūzikas antoloģijas sastādītāju, kormūzikas dižgaru skaņdarbus dziedās Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis”, kura mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents bijis Kokars, kā arī “Latvijas diriģentu koris”.

Dziesmusvētku izskaņā, 28.jūnijā, pulksten 21:00 LTV1 ēterā būs skatāms Svētku noslēguma koncerts no Mežaparka Lielās estrādes. Koncerta programmu veidos izcili skaņdarbi, kas iepriekš jau izskanējuši svētkos, kā arī vairākas jaunas dziesmas no visām svētku dalībvalstīm. Tāpat Ziemeļu un Baltijas valstu kopkoris – 8 000 dalībnieku – izpildīs daļas no Karla Orfa (Carl Orff) slavenās kantātes “Carmina Burana”, kas būs grandiozākais šī skaņdarba atskaņojums pasaulē. Svētku noslēguma koncerts vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā.