Latvijas basketbolistiem spēle pret Serbiju ir svarīga ne tikai, lai izcīnītu pirmo vietu grupā, bet, lai otrajā Pasaules kausa atlases kārtā latvieši ņemtu līdzi pozitīvu bilanci. Pirmajā komandu cīņā Latvija piekāpās serbiem tikai pašā galotnē – 100:101.

Intervija - Rihards Lomažs, Latvijas basketbola valstsvienības aizsargs

Intervija - Luka Banki, Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris

Rodiona Kuruca un Artūra Strautiņa iztrūkums, protams, mūsu plāna realizāciju ir mazliet sarežģījis, bet mēs jau iepriekš esam pierādījuši, ka esam elastīgi un spējam pielāgoties.”

Banki vadītajai Latvijai spēcīgs papildinājums ir Rolands Šmits – titulētās Barselonas kluba uzbrucējs izlasē nav spēlējis trīs gadus, bet, jau 2017. gadā, kad Latviju trenēja tagadējais Ukrainas izlases vadītājs Ainars Bagatskis, Šmits mūsu izlasē bija viens no pamatspēlētājiem .

Intervija - Ainars Bagatskis, Ukrainas basketbola valstsvienības galvenais treneris

Intervija - Rolands Šmits, Latvijas basketbola valstsvienības uzbrucējs

Latvijai spēle pret Serbiju rītdien, bet Bagatska vadītā Ukraina jau kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā bāzējas Rīgā un tepat Arēnā Rīga spēlēs pret Gruziju un Spāniju.

Intervija - Ainars Bagatskis, Ukrainas basketbola alstsvienības galvenais treneris

Latvijai pagaidām atlasē vienīgais zaudējums ir izbraukumā Serbijā, bet Ukrainai - divi zaudējumi un uzvaras nepieciešamas, lai iekļūtu otrajā atlases kārtā.