• Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
  • Vārda diena: Umberts, Herberts, Dailis
  • Rīgā apmācies, +14 °C, D/DR vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

1:1 Gundars Rēders: Kārlis Rācenis

1:1

Viena diena bez ārstiem. Šādu akciju gatavo mediķi - viņi protestē pret politiķu neizpildīto solījumu palielināt algas atbilstoši likumam. Ko mediķi var panākt un vai jaunie dosies projām no valsts? Latvijas Jauno Ārstu Asociācijas vadītājs Kārlis Rācenis 1:1. 

Skatieties otrdien, 21.15.

Komentāri (3)

bbaaanana
1 : 1 - stāsts par to kā viens pajocīgs vīritis satika otru vēl bēdīgāka paskata eksemplāru
un par to kā sliktie ārsti prasa vairāk naudas.
Visi jau runā, ka Vācijā ārstiem algas lielas. Tikai kkā ''aizmirst'' piebilst, ka līmenis tur arī cits. Fakts ir tāds, ka LV dabūt ārsta licenzi var pat cilvēki ar garīgu atpalicību. Šitie arī baigi uzmanās, lai neviens nesāk bakstīties un s*di neuzpeld. Bet s*du tur ir daudz. Un tā ir patiešām ģeniāla taktika bļaustīties par algām, lai gan patiesībā bļaut vajadzētu par kvalitāti.
Problēmu medicīnas sistēmā ir nenormāli daudz tikai kkā neviens viņas nerisina tikai bauro par algām. Vai ir kādi reāli risinājumi no mediķu puses, kas uzlabosies, ja pacels algas? Kkā nedzird..
Kopumā LV medicīna ir drausmīgā līmenī, lielākoties tam vispār nav nekāds sakars ar to, ko uzskata par ārstienību mūsdienu Eiropā. Visi sakarīgie ārsti aizbēg uz ārzemēm, jo normālam speciālistam tādos apstākļos strādāt vienkārši nav iespējams.
Un te paliek visi nekam nederīgiem muļķi, kurus Vācijā neviens negaida, jo tur viņi visdrīzāk šķirtos no ārsta licenzes un sēdētu cietumā. Bet LV taču var visu.
Labi ārsti brauks prom no LV, kamēr cilvēkiem pielēks, ka jauni, talantīgi cilvēki neiet studēt medicīnu, lai kādu glābtu vai ziedotu savu dzīvi citiem. Tā ir tāda pati profesija kā visas pārējās. Tādā pati karjera kā visas pārējās. Un cilvēki to dara, jo vēlas skaistu un pārticīgu dzīvi nevis klausīties jūsu ņergas un cīnīties ar infantīlu skopumu.
Matīsu Mārtiņš
Kārli! Es nezinu kurā skolā Tev mācīja matemātiku. Bet, ja divu augstskolu absolventiem, dakteriem ir jācīnās par rezidenta vietu, un, mums jābrīnās, ka brauc prom? Tad uzdošu jautājumu! Ko jūsu organizācija dara, lai nodrošinātu rezidentu vietas studijas pabeigušajiem – dakteriem? Forši skaisti teksti, bet Latvijā medicīnas zinātnēs tiek uzņemti studenti (budžeta) skaitā, kuru rezidentūra nespēj nosegt. Daudzi par rezidentūru maksā, jo bagāti vecāki! Matemātiski būtu šādi – medicīnas absolventi (budžets RSU LU) ir X, rezidentu vietas ir Y (budžets RSU LU). Izdalām un iegūstam 0,cik?. Viņi brauc prom! Jo dalījums x/y ir švaks, un, neredzu, ka jūs tur ko vēlētos mainīt!
Mārīte Graudiņa
Es neatbalstu ārstu streikus-paskatieties, kā viņi dzīvo- gandrīz visiem ir smalkas automašīnas un mājas! Reti kurš uz valsts līdzekļu bāzes nestrādā privātpraksēs! Un tas notiek to pašu darba stundu laikā! Aizej pie ārsta uz vizīti, bet ar viņš uz procedūrām novirza tevi uz savu privātpraksi! Gribētos zināt, kur paliek tas 1 % sociālā maksājuma, ko mums visiem atvelk no algas tikai medicīnas darbinieku algām! Es arī visu mūžu strādāju vairākās darba vietās, un man nav tiesību izdegt! Ticu- ja arī viņiem maksās lielas algas, tāpat viņi strādās vairākās darba vietās, lai saņemtu vēl vairāk! Piebildīšu vēl, ka neesmu sastapusi ārstu, kam nebūtu jāsamaksā arī tā saucamā dāvana aploksnes veidolā!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Mārtiņš Staķis

1:1
Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Guntis Indriksons

1:1