• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -14 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Klausītājs. 7. sērija. Sava ceļa gājēji

Klausītājs

Nejauši garāmgājēji pierobežā nedzīvo. Te mīt vai nu tie, kuri te piedzimuši, vai arī tie, kuri ir nolēmuši izmēģināt savas spējas būt kopā ar iedzimtajiem un pierobežas joslas neparasto vidi.

Mihaila senči jau vairākās paaudzēs ir kopuši zemi pie Latvijas un Baltkrievijas robežas. Tagad ir viņa kārta apsaimniekot dzimtas īpašumus. Jāpiebilst gan, ka pārējie Mihaila ģimenes locekļi negrib slaukt govis, ganīt kazas un dzīvot Semjošķinu sādžā. Taču viņš, par to nebēdādams, ir harmoniska pierobežas joslas sastāvdaļa.

Mišas kaimiņi ir  Dana, Aleksandrs, viņu bērni un vecāki. Ienācēji, kuri nolēmuši pierobežas joslā būt. Vismaz kādu laiku noteikti. Kaimiņš viņus uzskata par dīvainiem , bet labiem cilvēkiem. Ar piesardzīgu neuzticības devu iedzimtais Miša vienmēr var pāriet pāri ceļam un lūgt palīdzību grūtā brīdi. Arī bijušie pilsētnieki kaimiņam nekautrējas prasīt malku sazāģēt un atvest ar traktoru mājās.

Pierobežas joslā viss ir saistīts ar neredzamām saitēm, un vienmēr ir jāpatur prātā doma, ka cilvēks cilvēkam ir draugs.

Komentāri (1)

Ale El
Man ļoti patika šis LTV projekts, bet...., noskatoties septīto raidījumu, esmu jocīgās sajūtās, jo man Makašānu amatu vidusskola nu pavisam neasociējas ar pierobežu: skola atrodas vien dažus kilometrus no Rēzeknes. Līdz robežai - Ludza, Zilupe....Sāku domāt, kāpēc tieši šī skola izvēlēta? Varbūt, atsaucoties uz viena no varoņa vārdiem, ir divi varianti - sadot pa muti vai piekukuļot?...

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Klausītājs

Klausītājs

«Klausītājs» 2. sērija. Informatīvā telpa

Klausītājs

«Klausītājs» 6. sērija. Bizness pierobežā

Klausītājs
Anotācija

«Klausītājs» 7. sērija

Klausītājs

«Klausītājs» 5. sērija. Pierobežas mājas un saimnieki 1

Klausītājs