• Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
  • Vārda diena: Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
  • Rīgā skaidrs, +22 °C, Z vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

Blogs. Ernštreits prāto un analizē sportu

Tautas sports

Kā jau šīs nedēļas tautas sporta sižetā atzinos - man ir niķis pārāk daudz prātot un analizēt! Tas pielipis arī manām sportiskajām aktivitātēm. Taču neskatoties uz to no cienījamās sporta ārstes Līgas Cīrules man šonedēļ nācās dzirdēt repliku:” Nu ja, tu jau ļoti tālu no sporta esi...”

6.nedēļa

Veterāna atklāsmes.

 

Kā jau šīs nedēļas tautas sporta sižetā atzinos - man ir niķis pārāk daudz prātot un analizēt! Tas pielipis arī manām sportiskajām aktivitātēm. Taču neskatoties uz to no cienījamās sporta ārstes Līgas Cīrules man šonedēļ nācās dzirdēt repliku:” Nu ja, tu jau ļoti tālu no sporta esi...” Lieta tāda, ka par spīti savai mūžīgajai prātuļošanai nebiju iedomājies, ka sākt rīta rosmi ar “pumpēšanos”  nav manām savulaik patraumētajām plecu saitēm tas draudzīgākais veids... Dāvītim sāp, ko darīt? “Ieskatīties pasē!”, pēc pleca apskates Līgai piebalsoja radiologs Pēteris Līkums. Labi, tagad zinu, ka jāsāk ar pamatīgāku iesildīšanos un jāņem talkā rotējošas kustības ar hantelēm vai gumijām. Pāris ļoti vērtīgas atziņas deva arī tests Olimpiskās vienības laboratorijā. Pats svarīgākais – mana sirds fiziskās slodzes laikā strādā teju kā Šveices pulkstenis. Tāpat uz papīra dabūju redzēt to par ko biju jau pārliecināts pirms testa - man ir par daudz tauku, par maz muskuļu un manā organismā ir pārāk maz ūdens. Lieta, ko būtu jāmaina vispirs – krietni vairāk jādzer. Gan ikdienā, gan sportojot. Un kā uzzināju no Alda Cīruļa, ziemā sportojot jādzer arī tad, ja nemaz negribas.

Visbeidzot skriešanas testa laikā uzņemtās fotogrāfijas un video acī iebakstīja, ka manu sporta apavu mūžs ir nodzīvots jau pirms vairākiem gadiem. Būs likumīga iespēja sevi palutināt ar jaunām botām!

Bet nebija jau testi vien -  savai ziemas slēpošanas programmai esmu pievienojis vēl pāris slēpojumus. Sniega kondīcija gan mainās teju pa stundām. Lai sasniegtu solītās 20 slēpošanas reizes ziemu vēl jālūdz nedaudz uzkavēties. Piedodiet, pavasara saucēji, bet esmu paspējis uzslēpot tikai 12 reižu. Tāpēc reāli ņemot, vēl trīs nedēļas sniegam jāturas! Citādi būs jāpārceļas uz Gaiziņkalnu!  Iknedēļas ģimeņu florbolā dabūju izskrieties pamatīgi, toties ceturtdienas basketbolu nācās izlaist – bija svarīgas darīšanas Murjāņos! Palīdzēju jauno sportistu apbalvošanas pasākumā. Izskatījās cerīgi! Galvenokārt tāpēc, ka par sporta ģimnāzijas likvidēšanu vairs nerunā. Jauniešiem un treneriem paldies prata pateikt arī sporta federāciju vadītāji un LOK, taču galvenā iestāde, kuras paspārnē atrodas jaunatnes sports – Izglītības un zinātnes ministrija – nebija deleģējusi nevienu sveicēju... Bet jauniešu ballīti tas jau nu nesabojāja ne par kripatu.

Ja godīgi, ieelpot pavasari gribas arī man, bet... vēl taču tā derētu paslēpot, paslidot, pabraukt no kalna! Pagaidām pie sniega turos, un priecājos cik poētiski bērni vēro ziemu ar pavasari cīnamies.

 

2.nedēļā

Olimpiskās paģiras

Esmu realizējis pagājušā gada augusta apņemšanos atgriezties olimpiskajā Londonā tā "pa mierīgo". Izskatās, ka šīs nedēļas laikā mūsu Tautas sports nav novirzījies no uzņemtā kursa. Starp citu Londonā pieķēru sevi pie domas, ka Auziņa uzsāktā sižetu sērija par svara dzīšanu tomēr varētu uzrunāt arī mani. Pirms tam gan par šīm citu apņēmības lēkmēm vīpsnāju un biju teju pārliecināts, ka mani šis pašapmāns tik drīz vairs neskars... Izrādās Londonas šopinga piemērīšanas kabīņu spoguļi manu pārliecību spēj saļodzīt pāris dienās... Vienubrīd pat apsvēru domu atgriezties trenažieru zālē vai uz skrejceliņa... Pārbraucot mājās gan šī ideja lēnām sāk plēnēt - visupirms izskatās, ka pašmāju spoguļi nozog kādu daļu manas riepas apjoma, otrkārt  pilsēta pie Temzas, kā vizmaz nedēļu vērtu suvenīru, man piešķīrusi pamatīgas iesnas un klepu... Līdz ar to sportiskās aktivitātes pagaidām ierobežotas un jāsāk arī nedaudz uztraukties par savas apņemšanās - 20 reizes uz distanču slēpēm - izpildīšanu. Pagaidām esmu iestidzis pie astoņām reizēm. No mērķa gan vēl neesmu atteicies, taču, lai to sasniegtu, jācer uz ziemu vismaz līdz marta vidum.
Olimpiskās atbalsis? Nu tādas nekādas... Olimpiskajam parkam un ciematam žogs riņķī, dažā suvenīru bodītē Londonas sarkanie divstāvu busiņi ar Olimpisko simboliku nopērkami četri par desmit mārciņām! Ja nemaldos, tad spēļu laikā cena bij vismaz desmit par vienu. Protams, ka tas tikai normāli, bet tāpat kaut kā drusku skumīgi... Bet! Es biju tur, kur Olimpiādes laikā bija man aizliegtā teritorija - pēc Samoilova un Sorokina neveiksmēm mums ar operatoru Jančuku tuvoties pludmales volejbola stadionam bija stingi aizliegts - tā teikt lai nestiepjam līdzi savu sižetu varoņu neveiksmes. Tad nu šoreiz gan - tiku pašā laukuma centrā Zirgu pārdes laukumā! Un turklāt bez volejbola tribīnēm skats nemaz nebij daudz sliktāks...
Turam ziemu aiz astes un turpinam kustēt! Līdz nedēļas nogalei jātiek uz pekām - slēpojums apkārt Alaukstam šogad laikam vēl bez manis, bet kāds hokeja mačs uz dīķa gan galīgi neliek miera! Un ja vēl būs solītā pirtiņa...

 

 

1.Nedēļa

Pirmajai LTV Tautas Sporta nedēļai tuvojoties beigām, jūtu, ka savas aktivitātes šādā līmenī noturēt nebūs viegli. Ja slēpošana kļūst par daudz maz obligātu apņemšanos, tad summā ar iknedēļas vingrošanu, florbolu un basketbolu sāk parādīties nogurums. Tāpat arī stresiņš kā paveikt visu paveicamo ārpus tautiskās sportošanas. Tuvojas Olimpiskais hokejs, komandējums uz Sočiem, galu galā arī sižeti par tautas sportu. Bet pārējie ārpus LTV projekti nevar būt atruna kaut kādai nepaspēšanai (oi, kā šefs par šito priecāsies!) ! Ķeros pie sižetiem par slēpošanu.

 

Seko manām aktivitātēm Twitter - @d_ernstreits un @LTVsports , ja kādi jautājumi vai ierosinājumi droši raksti komentāru sadāļā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Sports un veslība. Cik bīstams var būt hokejs.

Tautas sports

Sports un Veselība. Amatieru sports

Tautas sports

Amatieru sports - Kopā jautrāk

Tautas sports

Amatieru sports - veselība un riski

Tautas sports

Kā motivēt pusaudzi sportot?

Tautas sports