• Ceturtdiena, 2020. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā +1.1°C, R vējš 1.3m/s, 742mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Sandra Kļaviņa

Personība. 100g kultūras

Lai gan Jaunā Rīgas teātra aktrises Sandras Kļaviņas radošajā biogrāfijā ir ap septiņdesmit nospēlētu lomu, pati sevi viņa par skatuves dīvu nesauc. Ar kavēšanos atskrienot uz mēģinājumu, pašironiski nodēvē sevi par Bridžitu Džounsu, kurai atkal kas atgadījies vai nogājis greizi.

Režisore Māra Ķimele uzskata, ka viņa ir pati sievišķīgākā aktrise Latvijā. Sandra divkārt saņēmusi «Spēlmaņu nakts» gada aktrises balvu, bet par lomu izrādē „Peldošie un ceļojošie” - Lilitas Bērziņas balvu.

Aktrise ar grūtībām sadzīvo ar atpazīstamību, ko guvusi, vairākkārt filmējusies spēlfilmās un televīziju seriālos – tādos kā „Vienas vasaras zieds”, „Saldais pārītis” un „Māja pie ezera”. Viņa daudz strādā, ierunā filmu tulkojumus, spēlē izrādes un cenšas iejusties teātra pagaidu mājvietā – bijušajā Tabakas fabrikā. Šīm pārmaiņām ir ne vien ēnas puses, bet arī savi plusi, jo jaunā atrašanās vieta ļauj daudz ašāk nokļūt mājās un pieslēgties skolnieces mammas lomai vai vienkārši izvēdināt galvu, izvedot pastaigā sešgadīgo sunenīti Sāru. Sandras draudzene, aktrise Jana Čivžele, atklāj, ka Sandra ir absolūts „suņu cilvēks”, jo viesizrāžu laikā tālajā Čīlē kāds inteliģents bezsaimnieka zelta retrīvers tieši viņu izvēlējies par cienīgu īsai, bet neviltotai beznosacījumu draudzībai. Varbūt tāpēc, ka Sandra ir ļoti jūtīga? „Ar plānu ādu”, viņa sevi raksturo

Komentāri (4)

Dace Datava
Viena no miļākajām aktrisēm! Paldies par raidījumu
Elina Zageusa
Ļoti uzlaboja šo vakaru! Paldies!
Gita Morris Vāgenheima
2007. gada 22. novembris. Āgenskalns. Smiļģa muzejs. JRT pirmizrāde "Klusuma skaņas." Neaizmirstamas divas etīdes: Lienas Šmukstes ar trīslitrīgo piena burku UN - Sandras etīde ar telefona klausuli, (kuras bezgalīgi garajam vadam otrā galā, aiz durvīm stāvēja partneris, ja nemaldos, Keišs). Aktiermeistarības elementa - tā dēvētās "skatuves kustības" - paraugdemonstrējums, kur fiziskā darbība raksturoja tēla emocionālo stāvokli un otrādi - emocionālais stāvoklis izpaudās fiziskā darbībā "sans mot" - bez vārdiem! Vera Baļūna teiktu: "Izcilus, mazais."
Osvalds Kretainis
Perfekts raidījums par perfektu aktrisi.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras