Pirms šī raidījuma pirmizrādes  saņēmām ziņu par traģēdiju  Eriņu ģimenē,- pēkšņā nāvē mira Andra Eriņa meita Aija Eriņa. Izsakām līdzjūtību Eriņu ģimenei, tuviniekiem un Aijas draugiem. Aija paliks mūsu atmiņā jauna, talantīga sava novada patriote, kādu viņu satikām  sirsnīgajā ģimenes tikšanās reizē jūnijā.

«Esam atbraukuši pie cilvēka, kuru pazīst vai visa Latvija» – tā  raidījuma sākumā saka vadītājs Valentīns Lukaševičs. Andra Eriņa komponētās un izpildītās dziesmas skan radiostacijās, televīzijā, koncertzālē «Gors» un, protams, ģimenes saietos. Andris Eriņš ir profesionāls kultūras darbinieks, bet Atmodas gados nolēma kļūt par zemnieku. 

Dricānos, kur viņš dzīvo, tika slēgtas derības – cik ilgi kā zemnieks spēs darboties šāds kultūras darbinieks? Jau 27 gadus Eriņi apsaimnieko pusotru simtu hektārus zemes, par palīgu un īstu saimnieku ir kļuvis viņa dēls Artūrs.Andrim Eriņam ir divas meitas, kuras, tāpat kā tēvs, ir lielas muzicētājas. Viņas dzīvo galvaspilsētā un lepojas ar savām  latgaliskajām saknēm.

Meitu darbs  saistīts ar pedagoģiju un sabiedriskajām attiecībām, bet dzimtās mājas viņas apmeklē bieži – te ir savi ļaudis un dzimtā vide, ģimene, radinieki un draugi, un šīs tikšanās tiek bagātinātas  ar dziesmām, darbiem un izklaidēm.

Šoreiz tikšanās  iemesls – raudzības, jo Andris Eriņš ir kļuvis par vectēvu.

Raidījumu vada latgaliešu rakstnieks Valentīns Lukaševičs. Raidījums latgaliešu dialektā ar titriem latviešu literārajā valodā