• Otrdiena, 2020. gada 18. februāris
  • Vārda diena: Kintija, Kora
  • Rīgā +6.9°C, D vējš 4m/s, 752mm Hg, 76%
LSM Bērnistaba

Summertime — aicina Inese Galante. «Rekviēms — lūgšana par Baltijas jūru»

Koncerti

Festivāla «Summertime» jubilejas atklāšanas koncertu caurvij globāla ideja: vērst cilvēku uzmanību uz mums piederošu dabas dotu dārgumu — Baltijas jūru. Projekta filozofiskā ideja tiks īstenota ar mūzikas un videomākslas starpniecību: Volfganga Amadeja Mocarta ģeniālo Rekviēmu ilustrēs speciāli šim vakaram radītie dokumentālie kadri par Baltijas jūru. «Summertime» rīkotāju iecere ir radīt unikālu Latvijas projektu, ar kura starpniecību mūsu valsts spētu lepni nest savu vārdu pasaulē.

Uz aicinājumu piedalīties festivāla atklāšanas koncertā ir atsaukušās pasaules mēroga zvaigznes: Mocarta mūzikas speciālists, diriģents EVELĪNO PIDO (Itālija), baroka un klasicisma mūzikas izcilā interprete ANNA HALLENBERGA (Zviedrija), nepārspējamais varoņtenors ANDREASS ŠĀGERS (Austrija), kā arī starptautiski pazīstamais latviešu basbaritons EGILS SILIŅŠ un, protams, festivāla mūza INESE GALANTE. Šo zvaigžņu sastāvu papildinās Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi.

Gan Rekviēms, gan jūra simbolizē mūžību. Kopā ar unikālo videomākslu UĢA BRIKMAŅA režijā Mocarta mūzika pārvēršas lūgšanā par Baltijas jūru. Vienlaikus tajā tiek atklāta jauna filozofiskā koncepcija: dzīves laikā viss ir cilvēka rokās — tāpēc centīsimies novērtēt un aizsargāt mūsu dārgumus jau tagad!

Festivālu atklās jauns, talantīgs mūziķis, INESES GALANTES TALANTI.LV laureāts MAKSIMS TAŅIČEVS.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!