• Otrdiena, 2020. gada 25. februāris
  • Vārda diena: Alma, Annemarija
  • Rīgā +0.1°C, R vējš 3.1m/s, 743mm Hg, 88%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Suņa dzīve»

Aizliegtais paņēmiens

Divi franču buldodziņi - Tobis un Dominiks - iziet Latvijas sabiedrībā. Dodas uz muzejiem, veikaliem, viesnīcām - kas viņus sagaida? Bet kāpēc rietumvalstīs ar suņiem drīkst? 

Komentāri (14)

Jana Streleca
Manā skatījumā, raidījumaa varoņi franču buldogi ir visai tālu no labi audzinātiem suņiem, domājams, tam vistiešākais sakars ar saimniekiem. Iesaistīties diskusijās ar apsargiem un apvainotā balsī prasīt: "A kur man viņu likt? A ja man viņu nozags"- zems līmenis.
MadaraVa
Par to, ka suņa īpašnieki savāc savu suņa izkārnījumus, un tad iet pārtikas un apģērbu veikalos un ar savām netīrajām rokām iepērkas, par to neitka runāts. Tas ir daudz pretīgāk, nekā, kad kāds nosķaudās.
Dzīvoju Vācijā un redzēju, kā viens suns veikala stāvlaukumā nokārtojās, tad saimnieks savāca pēc suņa, iemeta izkārnījumus pie veikala esošajā atkritumu tvertnē, un abi ar suni iegāja pārtikas veikalā.
Rust Cohle ir taisnība, ja suni nevar nomāli izvest pastaigā, bet jāsavieno pastaiga ar iepirkšanos, tad sunis nav jāņem.
Tas, ka suņi sastopami veikalos Dienvideiropā, nenozīmē, ka tam tā jābūt arī Latvijā. Dienvideiropā ir daudzas problēmu un sliktas lietas, bet nevajag šīs lietas nepāromādami pārņemt Latvijā un uzkatīt tās par normu, tikai tādel, lai mēs butu moderni un mums būtu tāpat kā citur.
HenrijsRoss
Vienpusējs viedoklis. Pagaidām 90% suņus neaudzina. Brīvi pieļauj suņu riešanu gan dienās, gan naktīs ( 2 gadus cīnos ar kaimiņiem). Esmu kategoriski pret suņu saimnieku uzkundzēšanos apkārtējiem. Man pašam bija vācu aitu suns (čipots, vakcinēts, skolots, vispār nerēja) pat doma nebija galvā suni vest lielveikalā. Sunim sava vieta. Man tie liberāļi ir piegriezušies. Lai brauc uz Šveici, te ir Latvija.
Ilze Grīna
Tak beidziet! Dienvidos gandrīz katrā veikalā un lielveikalā suni var vest iekšā un suņi tiešām tur ir daudz labāk audzināti, jo viņi arī visur tiek ņemti līdzi. Es kā suņa saimniece tikai priecātos, ja būtu vairāk tādu vietu.
Cilvēki, kuri bāž savus netīros knaģus cepumu kastēs un piečurātās bikses staigā pa veikalu ir daudz nepatīkamāki par suni, kurš uzpurnī saigā blakus saimniekam pa veikalu.
Velta Lūcija
Pilnībā piekrītu. Kad biju Zviedrijā veikalā (varetu būt tāda kā Domina), tad redzēju pastaigājamies pa veikalu saminiekus ar suņiem un arī sēžam kafejnīcās. Staigāja ne tikai mazi, bet arī lieli suņi. No sākuma es biju pārsteigta, bet pēc tam nodomāju, ka tā tomēr ir forsāk, nekā atstāt piesietu ārā. Suņus ratiņos nevajadzētu likt, bet nevajadzētu arī likt ratiņos 3-6 gadīgus sīkos, kas arī ar saviem zābakiem var cērmes pārnēsāt. Un cilvēki vairāk staigā slimi apkārt citus aplipinādami, nekā suņi.
Lidija Braževska
Fui cik vienpusēks skatījums uz "problēmu". Pretējās puses viedoklis vispār netika izskatīts. Pēc tāda raidījuma vēl vairāk gribās protestēt pret suņiem sabiedriskās vietās.
Rust Cohle
tas ir kāds joks? suņus veikalos, kafejnīcās, muzejos? diezgan ilgi dzīvoju Helsinkos un te nevienam pat prātā nenāk savu suni vest iekšā veikalā, muzejā, nemaz nerunājot par kafejnīcām (āra terase ir cita lieta) Ja atnāk ar suni, tad tas tiek piesiets ārā pie veikala vai līdzgājējs paliek ar suni. Nevajag krist galējībās un meklēt problēmu, kur tās nav. Suņiem nav jāstaigā pa veikaliem un muzejiem, ja nav pietiekami laika, lai suni izvestu pastaigā pa mežu, parku utml, tad nav ko to vispār ņemt. Un salīdzināt suņus ar invalīdiem, kā to izdarīja Bojārs raidījumā, nebūs gluži tā pati "svara kategorija". Labāk būtu pacēlis jautājumu par suņu parkiem, par agresīvo suņu īpašnieku adekvātu sodīšanu, par sodiem, ja netiek satīrīts pēc suņa, čipēšanu, vakcinēšanu,
runajosa
Šoreiz raidījums tāds dikti vienpusīgs, tāds dikti neizdarīts līdz galam, vai arī dikti nolobēts. Varētu pat teikt, ka propagandas raidījums, jo viss tika pasniegts tikai no vienas puses, visi argumenti pasniegti no suņu saimnieku puses. Varējāt taču uzaicināt kādu pietiekami inteliģentu cilvēku ar argumentiem pret. Nevis lai izplūktos, bet lai suņu īpašnieki saprastu normāli nodefinētus pretējās puses argumentus, citādi parasti šīs diskusijas ikdienā pārvēršas par naida runām, un liekas, ka apspriedēji ir debiloīdi no abām pusēm.
Vienā teikumā pašreizējo situāciju es līdzībās raksturotu šādi. Ir līdz 5% autovadītāju, kas pat ar 120km/h pa pilsētu ir spējīgi izbraukt drošāk par visiem pārējiem ar ātrumu ap 40 km/h. Bet tāpēc nav loģiski un droši pacelt atļauto ātrumu virs 50km/h.
IPadington
Skatījos un brīnījos cik vienpusīgi Bojāra kungs pasniedza šo tēmu. Brīnos arī, ka šī tēma sabiedriskajam medijam šķitusi tik svarīga Latvijas sabiedrībai, lai tērētu milzu līdzekļus un laiku. Mans viedoklis ir viennozīmīgs, suņiem pārtikas veikalā nav vietas un iemesls tam ir paši suņu saimnieki. Ļoti bieži nākas redzēt, ka mazie klēpja sunīši tiek ielikti iepirkuma ratos. Kurš man var garantēt, ka ratos nepaliek cērmju oliņas? Suns tipina ar kājelēm pa ielu un sazin kādus mikrobus salasa. Vai tiešām mēs nonāksim līdz tādam absurdam, ka suņus stiepsim līdzi uz veikaliem, teātriem, kino, restorāniem, pludmalēm u.tt.? Protams, izņēmums ir suņi pavadoņi. Un ar to ir gana. Bojāra kungs aizmirsa arī, ka ievērojamai daļai cilvēku ir mājdzīvnieku izraisītas alerģijas, lielākoties no kaķiem un suņiem. Mīlēsim mājdzīvniekus, bet domāsim ar veselo saprātu un izvērtēsim kur suns var radīt kādam diskomfortu un kur nē.
Andris Vītols
Viedoklim piekrītu. Par maz tika runāts par Latvijas suņu saimnieku salīdzinoši zemo atbildību, zināšanām. Nevar tie daži muzeju darbinieki nodrošināt, lai teritoriju nepiemēslo, jo te nav visi pieraduši (kā Šveicē) ievērot likumus. Rīgā (Iļģuciemā) skolas sporta laukums bija pārvērsts par suņu izvešanas laukumu. Problēmu atrisināja žogs ar slēdzamiem vārtiem. Ja kādam patīk, tad viņš var savā kafejnīcā ielaist arī suņus. Šaubos, vai visi suņi ir vakcinēti un čipēti.Nevakcinētus suņus nedrīkstētu nekur laist. Kāds ir cilvēku ārstu viedoklis par iespējamajiem riskiem ?
Lana Krūmiņa
Papildus droši vien jauki nopirkt jaunas drēbes ar blusām vai ar kādu ērci no meža.
Lana Krūmiņa
Šogad redzēju divus gadījumus ar suņiem. Abi bija Maximas veikalos Imantā. Vienreiz suns kakāja pie bulciņu stenda, kur bija veikalā gatavotās bulkas. Otru reizi redzēju, ka grozā ielikts neliels šunelis laizīja un arī apēda dažas bulciņas pie tāda paša stenda jau citā Maximas veikalā, kamēr saimniece rosījās gar plauktu. Esmu pret suņu ielaišanu pārtikas veikalos, kaut arī pašai SUŅI PATĪK.
Lidija Braževska
Mežciema Maximā viena dura buldogu iecēla ratos un vizināja. dīvainā kārtā ne kasieres, ne aPsargs nereaģēja.
Ilona Ilona
Dzīvnieks ir dzīvnieks. Tad jau varbūt arī ar žurkām var iet veikalā?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Āderes» 3

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Āderes» 2

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Sistēmas seniori» 3. sērija 2

Aizliegtais paņēmiens