• Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
  • Vārda diena: Valija, Ina, Ināra, Inārs
  • Rīgā skaidrs, +22 °C, DA vējš, 4,24m/s
LSM Bērnistaba

«Lielais jautājums»: Kā piecos gados apsteigt kaimiņus - Igauniju un Lietuvu?

Lielais jautājums

Stratēģiska diskusija par Latvijas attīstības jautājumiem. Šoreiz uzmanības centrā tautsaimniecība un jautājums, kā piecos gados apsteigt kaimiņus - Igauniju un Lietuvu. Studijā gan jauni, gan pieredzējuši uzņēmēji, arī Latvijas bankas pārstāvji, kas piedāvās Latvijas ekonomikas attīstības vīziju.     

Komentāri (7)

JurisSils
Drīzāk vajag tiem uzņēmumiem, kas procentuāli no apgrozījuma daudz izmaksā algās, pazemināt peļņas nodokli. Reinvestētā nauda tikai palīdz valstij, ja tiek radītas darba vietas. Toties, ja tiek nopirkta dārga tehnika, kas padara darbaspēku lieku, valstij radīsies problēmas.
Varbūt jāveicina abi ražošanas gali, roku darbs un pilnīga augsti attīstīta robotizēta automatizācija. Klasiskā vecā fabrikveidīgā ar klasiskiem mehāniskiem darba galdiem ražošana kļūst neiespējama. Nāk Ķīna un mikroshēmas.
JurisSils
Lauksaimniecība turpinās būt svarīga tautsaimniecības nozare un tā ir jāpārorientē uz bez indes pārtikas ražošanu. Ja valsts aizliegtu indes (t.i. Pesticīdi un herbicīdi) lauksaimniecībā tad mūsu lauksaimniecības produktiem būtu garantēts noiets. Bez tam bez indes pārtikas ražošanā cilvēkdarbam ir lielāka nozīme.
JurisSils
Atslēgvārds ir "jauns". Svarīgās saimniecības veicināšanas pozīcijas regulāri jāmaina ar jauniem cilvēkiem. Piemēram, sen pienācis laiks mainīt altum vadību. To ko viņi varējuši, sen jau parādījuši.
Gints Ķigulis
Tiešām jau riebjas visu laiku klausīties par bonusiem un prēmijām. Vai tad alga tiek maksāta tikai par to ka esi atnācis uz darbu? un ja gribat lai ierēdnis darbā stŗādātu tad maksājam prēmijas
Skatiitaajs
Varbūt "eksperts" Ivars Godmanis varētu paskaidrot, kā tad īsti pareizi ar to ekonomiku jārīkojas - vai tā, kā viņs darīja būdams premjerministrs 2008. gada beigās, vai arī tā, kā teica 2008.gada 21. februārī akcijas "Iespējamā misija" ietvaros, vadot ekonomikas mācību stundu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā? Kas nav redzējis, iesaku - https://www.youtube.com/watch?v=K31ePC5tcLw
Citēju:".. kad notiek recesija, privātais patēriņš mazinās. Kad ir grūti ar investīciju ieplūšanu, tad ir tas variants, ka valdībai jāstimulē ekonomika [..] un tad ir tas brīdis, kad nodokļi jāsamazina un kad var palielināt valsts izdevumus. Visas valdības rīkojas otrādi tad, kad ir labie laiki, tad vēl samazina nodokļus, bet tad, kad ir sliktie laiki un neienāk nauda, tad, domājot, ka tā varēs iegūt naudu, ceļ uz augšu nodokļus un dabū pilnīgi pretēju efektu."
Arvīds Upenieks
Šodienas Latvijas ekonomiskais stāvoklis vistiešākajā veidā saistīts ar pirmās Godmaņa valdības darbību. Pieņemtais neiedomājami augstais lata kurss, un toreizējā liberālā politika faktiski iznīcināja visu Latvijas ekonomiku. Lai kāda tā bija, tomēr vajadzēja tur, kur bija perspektīva, lietot daļēju protekcionismu. Varbūt tad kāda rūpniecības daļa saglabātos un šodien nevajadzētu visu sākt no nulles. Par to, kas tajā laikā notika vajadzētu likt cietumā, kā par ekonomisko diversiju.
Jānis Matisons
Godmanis ir nevis eksperts,bet izsaimniekotājs. Kāpēc Parex iepumpētajai naudai nebija nekādas kontroles???

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!