Šis foto projekts bija unikāla iespēja parādīt Latvijas kultūru un cilvēkus starptautiskā mākslas akcijā, taču tā galvenais uzdevums bija apliecināt, ka ikvienam iedzīvotājam ir būtiska loma savas valsts un arī pasaules dzīves norisēs. Ikvienam ir iespēja būt daļai no kultūras, piedalīties, darīt un mainīt vidi, kurā dzīvojam.

Līdzās fotoprojektam tapa piecu dokumentālu īsfilmu cikls “CilvēkPortreti. Inside Out”, kura autori izvēlējās palūkoties dziļāk dažu fotoportretos dokumentēto cilvēku – Sedas čigānietes Eleonoras Jēkabsones jeb Babiņas, latvietes Ilzes Dauvartes un amerikāņa Deivida Robertsona no Trikātas, Ārijas Sniegas no Lodes, Uģa Lapenasa un viņa trīs dēlu no Ramatas un Valmieras puikas Gustava Māziņa dzīvē. 

Piecās īsfilmās satiksim šos projekta dalībniekus viņu mājvietās Valmieras novadā, iepazīsim viņu dažādos dzīves stāstus un redzēsim, kur nonāks varoņu fotoportreti, ja vietas izvēle būs viņu pašu ziņā.

1. sērija

Gustavs

Gustavam mājas ir vieta, kur pārgulēt nakti, lai jauniem spēkiem turpinātu savas darba gaitas un radošos apgriezienus. Viņš ir viens no aktīvākajiem jauniešiem Valmierā un, iespējams, visā Latvijā. Viņš ir radīts, lai darbotos! Gustava sirdslieta ir strādāt skolā, bet zvaigznes iesaka raudzīties plašāk – kādu lēmumu Gustavs pieņems? 

Latvija, 2021. 

Režisore: Žaklīne Zābere-Gāga.