• Piektdiena, 2020. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Labvakar!» Leģendārā LTV raidījuma jubileja

Labvakar!

Tieši pirms 30 gadiem, 1988. gada 31. janvārī, «Labvakar» pirmoreiz izskanēja LTV, un ātri kļuva par sinonīmu tautas atmodai un neatkarības alkām. 

Viņu dēļ teātri svētdienās atcēla izrādes. Viņu dēļ vārds «labvakar» vairs nebija vienkāršs sveiciens. Tas bija fenomens. Otra tāda nav bijis. Tā laika socioloģija rāda, ka raidījumu skatījušies vidēji 2 miljoni cilvēku. Pavisam Latvijā tolaik dzīvoja 2,6 miljoni... Tas bija laiks, kad mediji, arī Latvijas Televīzija, līdz ar Latvijas sabiedrības intelektuālo eliti kļuva par neatkarības cīņas iedvesmotājiem un virzītājiem.

Raidījuma vadītāju nešķiramais trio – Edvīns Inkēns, Ojārs Rubenis un Jānis Šipkēvics –, caurskatot visu vairākus gadus krāto «Labvakar» materiālu arhīvu, šodien piedāvā savu tā laika sižetu izvēli. Kas katram no viņiem no toreiz rādītā šķiet tā vērts, lai atgādinātu šodien – gan tiem, kas Atmodas laiku piemirsuši, gan tiem, kuri nemaz nav piedzīvojuši? Kas no tā laika cīņas šķiet aktuāls joprojām? Kas nav izdevies? 

31. janvāra jubilejas raidījumā šo «Labvakar» arhīvu izlasi papildinās autoru šodienas komentāri intervijā ar LTV vēsturiskā cikla «Atslēgas» autoru Mārtiņu Ķibildu. Sarunas vieta izvēlēta simboliska – tā ir Latvijas Nacionālā bibliotēka, kuras veidošanas vēsture sākās vienlaikus ar Atmodu un par ko daudz toreiz vēstīja arī «Labvakar» raidījumi.

Komentāri (4)

Sarmite Barvika
Paldies par raidījumu un tā laika atspoguļojumu. Skaists laiks un ideāli. Tikai tagad tā patiesi to vēlreiz redzot, var saprast kādai drosmei bija jābūt, jo neviens īsti nezināja iznākumu. Mavriks Vulfsons vienkārši bija varonis, kam pietika drosmes. Tā jau ir musu vēsture.
Elita Plokste
Tas "joks" par matiem un vēderiem Ķibildam godu nedara :(
nerunāju par 'ikonu' neaizskaramību, bet pieklājībai un taktam ir jābūt, vēl jo vairāk, ja uz zoba vilcējam tas stāvoklis gana līdzīgs. Teiksmainos izpausmes līdzekļus arī jāmāk izvēlēties
Evita Teice-Mamaja
Tieši tā, brīnišķīgs raidījums - gan toreiz, gan tagad! Liels paldies tā dalībniekiem, veidotājiem un idejas autoriem!!!
Renārs Koemecs
Pēdējā laika labākais, vērtīgākais un emocionālākais raidījums, ko esmu redzējis. Paldies!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! «Labvakar!» Leģendārā LTV raidījuma jubileja

Labvakar!