Viņu dēļ teātri svētdienās atcēla izrādes. Viņu dēļ vārds «labvakar» vairs nebija vienkāršs sveiciens. Tas bija fenomens. Otra tāda nav bijis. Tā laika socioloģija rāda, ka raidījumu skatījušies vidēji 2 miljoni cilvēku. Pavisam Latvijā tolaik dzīvoja 2,6 miljoni... Tas bija laiks, kad mediji, arī Latvijas Televīzija, līdz ar Latvijas sabiedrības intelektuālo eliti kļuva par neatkarības cīņas iedvesmotājiem un virzītājiem.

Raidījuma vadītāju nešķiramais trio – Edvīns Inkēns, Ojārs Rubenis un Jānis Šipkēvics –, caurskatot visu vairākus gadus krāto «Labvakar» materiālu arhīvu, šodien piedāvā savu tā laika sižetu izvēli. Kas katram no viņiem no toreiz rādītā šķiet tā vērts, lai atgādinātu šodien – gan tiem, kas Atmodas laiku piemirsuši, gan tiem, kuri nemaz nav piedzīvojuši? Kas no tā laika cīņas šķiet aktuāls joprojām? Kas nav izdevies? 

31. janvāra jubilejas raidījumā šo «Labvakar» arhīvu izlasi papildinās autoru šodienas komentāri intervijā ar LTV vēsturiskā cikla «Atslēgas» autoru Mārtiņu Ķibildu. Sarunas vieta izvēlēta simboliska – tā ir Latvijas Nacionālā bibliotēka, kuras veidošanas vēsture sākās vienlaikus ar Atmodu un par ko daudz toreiz vēstīja arī «Labvakar» raidījumi.

«Labvakar. Leģendārā LTV raidījuma jubileja.» 31. janvārī 21.20 LTV1.