• Ceturtdiena, 2020. gada 24. septembris
  • Vārda diena: Agris, Agrita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! «Labvakar!» Leģendārā LTV raidījuma jubileja

Labvakar!

Trešdien, 31. janvārī, pulksten 21.20, LTV1 skatītājiem būs iespēja piedzīvot sen nebijušas sajūtas – leģendārā raidījuma «Labvakar» atgriešanos vienā īpašā, jubilejas, sērijā. Tieši pirms 30 gadiem, 1988. gada 31. janvārī, «Labvakar» pirmoreiz izskanēja LTV, un ātri kļuva par sinonīmu tautas atmodai un neatkarības alkām. 

Viņu dēļ teātri svētdienās atcēla izrādes. Viņu dēļ vārds «labvakar» vairs nebija vienkāršs sveiciens. Tas bija fenomens. Otra tāda nav bijis. Tā laika socioloģija rāda, ka raidījumu skatījušies vidēji 2 miljoni cilvēku. Pavisam Latvijā tolaik dzīvoja 2,6 miljoni... Tas bija laiks, kad mediji, arī Latvijas Televīzija, līdz ar Latvijas sabiedrības intelektuālo eliti kļuva par neatkarības cīņas iedvesmotājiem un virzītājiem.

Raidījuma vadītāju nešķiramais trio – Edvīns Inkēns, Ojārs Rubenis un Jānis Šipkēvics –, caurskatot visu vairākus gadus krāto «Labvakar» materiālu arhīvu, šodien piedāvā savu tā laika sižetu izvēli. Kas katram no viņiem no toreiz rādītā šķiet tā vērts, lai atgādinātu šodien – gan tiem, kas Atmodas laiku piemirsuši, gan tiem, kuri nemaz nav piedzīvojuši? Kas no tā laika cīņas šķiet aktuāls joprojām? Kas nav izdevies? 

31. janvāra jubilejas raidījumā šo «Labvakar» arhīvu izlasi papildinās autoru šodienas komentāri intervijā ar LTV vēsturiskā cikla «Atslēgas» autoru Mārtiņu Ķibildu. Sarunas vieta izvēlēta simboliska – tā ir Latvijas Nacionālā bibliotēka, kuras veidošanas vēsture sākās vienlaikus ar Atmodu un par ko daudz toreiz vēstīja arī «Labvakar» raidījumi.

«Labvakar. Leģendārā LTV raidījuma jubileja.» 31. janvārī 21.20 LTV1.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Labvakar!» Leģendārā LTV raidījuma jubileja 4

Labvakar!