• Svētdiena, 2020. gada 5. jūlijs
  • Vārda diena: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TIEŠRAIDE! Labdarības koncerts. «Nepaej garām»

Nepaej garām

Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds aicina piedalīties  labdarības akcijā „Nepaej garām!”

Vai vēlies uzdāvināt piedzīvojumu? Dari to!

Jau šobrīd darbojas akcijas ”Nepaej garām!” ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot, iespējams ziedot  1,42 eiro bērniem ar īpašām vajadzībām, lai desmit šīs vasaras dienas bērni varētu uzlabot veselību, pilnveidot savas radošās prasmes un atpūsties speciālās  nometnēs.

Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Bērnu fonds (LBF) turpina tradīciju - labdarības akciju „Nepaej garām!” Šī  sadarbība Lieldienās vai  Ziemassvētkos notiek  kopš 2009. gada Ziemassvētkiem. 

Šogad akcijas «Nepaej garām!» mērķis   ir vākt ziedojumus  vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas.

2017. gadā 23 nometnēs piedalījās 600 bērni no 8 lielajām pilsētām un 64 novadiem. Ārī šogad plānots noorganizēt ne mazāk bezmaksas nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, bērniem no maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, integrācijas nometnes un nometnes bērniem, kas cietuši vardarbībā. Vienas nometnes izmaksas ir 9 500 eiro, bērns tajā uzturas 10 dienas.

Atpūtas un rehabilitācijas nometnēs bērni  mācās dzīvot pēc iespējas patstāvīgāk - atbilstoši savām individuālajām iespējām, mācās saprasties ar vienaudžiem, atklāj vēl nebijušas prasmes un apzinās savas varēšanas, tā iespēja izpausties radoši. Nometne sniedz lielisku iespēju visdažādāko talantu un radošo spēju izkopšanai, bērni aizmirst, ko nevar, viņi attīsta to, ko var. Iespējams, tieši vasaras nometne var kļūt par vietu, kur bērniem ar īpašām vajadzībām izvēlēties savu nākamo profesiju vai vaļasprieku, saredzot nākotnes perspektīvu. Tiekoties ar bērniem vasaras nometnēs, uzklausot viņu stāstus un atmiņas par tām, nākas secināt, ka nenovērtējama nometņu virsvērtība ir 10 dienās nometnēs veidojusies savstarpēja draudzība, kas turpinās arī ziemas periodā. Cits citu atbalstot, bērni veido sirsnīgas attiecības, integrējas sabiedrībā un aizmirst savas problēmas. Svarīgs ir fakts, ka šīs desmit dienas  ļauj arī vecākiem pamainīt ikdienu, atlicināt laiku nepadarītām lietām un darbiem vai ļauties atpūtai, kas ikdienā nav iespējama.

Akcijas mērķis uzdāvināt vasaru un piedzīvojumu  visai ģimenei, tieši tālab arī akcijas koncertā, kas tiešraidē būs skatāms gan  31. martā LTV1 ēterā, gan internetā  tūlīt pēc „Panorāmas” – plkst. 21:25 zālē un  uz skatuves redzēsim ģimenes. Koncertā piedalīsies Sējānu un Kaukuļu ģimenes, aktieris Mārcis Manjakovs ar krustdēlu, Valts Pūce un Da Gamba, Kaspars Zemītis un Sudden Lights, brāļi Intars un Lauris Busuļi, Ira un Rūta Dūdumas un citi mākslinieki. Sadarbībā ar LSM pirms koncerta  un tā laikā darbosies bērnu radošās darbnīcas.

Ar Latvijas Televīzijas starpniecību  apciemosim ģimenes, kuru bērni piedalījušies nometnēs un gaida vasaru ar cerību, ka piedzīvojums būs atkal, ieklausīsimies pedagogos, kas strādājuši  nometnēs un redzējuši kādi bērni ierodas uz nometni un kā izmainās, baudot vasaru pie jūras vai ezera, iepazīstot citādu vidi. Aktrise Karīna Tatarinova, mūziķis Ralfs Eilands un sportists Māris Verpakovskis dalīsies savā pieredzē, ko sapratuši, kad  ciemojušies nometnē pie bērniem ar īpašām vajadzībām, kādas bijušas pašu atklāsmes, vadot laiku sporta vai mūzikas nometnēs.

Akcijas „Nepaej garām!” koncertu- tiešraidi vadīs raidījumu vadītāja, divu bērnu māmiņa Māra Sleja, aktieris, kurš arī uz skatuves iejuties bērnu un pusaudžu lomās, tētis Ainārs Ančevskis.

Būsim kopā Klusajā sestdienā un uzdāvināsim piedzīvojumu bērniem ar īpašām vajadzībām!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Ieskats «Nepaej garām» 2019.gada nometnē

Nepaej garām

Labdarības akcija «Nepaej garām!»

Nepaej garām
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Labdarības akcija «Nepaej garām!»

Nepaej garām

Labdarības akcija «Nepaej garām!»

Nepaej garām