Šis noteikti ir viens no sirsnīgākajiem un pārsteidzošākajiem «Rīga 2014» — Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumiem. Katrs vārds idejas un koncerta nosaukumā attaisnojas ar vislielāko degsmi un pārliecību. Ļaujieties brīnumam un deju uzvedumam «Mūzika. Deja. Piedzīvojums» LTV 31. jūlijā plkst. 23.25!

Mūzika.

Koncertā, kas 21. jūnijā norisinājās uz LNO skatuves, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā skanēja Pētera Čaikovska uvertīra fantāzija «Romeo un Džuljeta», fragmenti no Leonarda Bernsteina mūzikliem «Pilsētā», «Vestsaidas stāsts» un pirmatskaņojums Kristiana Lindberga «Galamantas pasakas». Noslēgumā visus priecēja dinamiskais Morisa Ravēla «Bolero». Pie diriģentu pults atraktīvais zviedru diriģents Kristians Lindbergs.

Deja.

Deju uzvedums «Mūzika, deja, piedzīvojums» ir īpašs, jo profesionālā priekšnesumā kopā ar deju grupas «Dzirnas» dalībniekiem piedalījās bērni, kuri atrodas Rīgas sociālā dienesta aprūpē. Vairāk nekā gadu, soli pa solim Agris Daņiļevičs un citi «Dzirnu» horeogrāfi bērniem mācīja ieklausīties mūzikā, koncentrēties un ļauties dejas valdzinājumam. Viegli nebija, brīžiem rokas nolaidās, bet no mirkļa, kad grūtākais bija aiz muguras un bērni sāka baudīt deju un mūziku, sākās... —

Piedzīvojums.

To noteikti palīdzēja radīt Norvēģijas režisores Sigridas Stremas Reibo neparastās idejas un scenogrāfa Didža Jaunzema radītais vizuālais brīnums. Šis neparastais māksliniecisko spēku savienojums izrādei piešķīra īpašu gaisotni, saturu un formu, un tas noteikti būs liels emocionāls piedzīvojums arī skatītājiem.