• Ceturtdiena, 2020. gada 1. oktobris
  • Vārda diena: Lāsma, Zanda, Zandis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Cytaidi latviskais Dara vīnu un brūvē alu

Cytaidi latviskais

Latgalē godā senču tradīcijas, un tur tās prot arī pilnveidot, piešķirot gados pārbaudītām lietām arī mūsdienu vērtības. Šis sezonas piektajā stāstā atļausimies baudīt alu un vīnu, tomēr tā nebūs tikai kompetenta degustācija, tā būs diezgan skrupuloza abu dzērienu tapšanas procesu izzināšana.

Latgaliešu dzejnieks Valentīns Lukaševičs  mūs vedīs  uz Līksnas pagasta Mīšteļu sādžu, kur „Ābelīšu’’ māju saimnieks Arvīds Ratnieks mācīs Latgales pētniekam apgūt vīna darīšanas procesa pašus pamatus. Abi kopā gatavos ābolu sulu, kurai vēlāk jātop par ābolu vīnu. ‘’Ābelīšu’’ mājas nerotā viens skaists vīna dārzs, kas realitātē ir ābeļdārzs, bet arī katra ēka saimniecībā ir ar interesantu vēsturi, veidojot ģimenes dienasgrāmatu. Kad vīns būs nobaudīts, Valentīns dosies uz Ziemeļlatgali- uz Bērzpili pie Daiņa Rakstiņa. Viņa „Kolnasātu” alus jau iemantojis daudzu tirdziņu apmeklētāju  interesi un novadā ir labi zināms. Mēs pārliecināsimies, ka ģimenē katram sava lieta zināma un darāma, lai process sekmīgi ritētu- savs darbiņš mazajam Jānim, un rūpīgas saimnieces zināšanas un darīšanas  darbu daļa pieder Daiņa dzīvesbiedrei  Ilonai.

Raidījumā malsies iesals, kaltīs graudi, putos alus, rūks sulu spiede, briedīs vīns, valdzinās medus krāsa  un raisīsies valodas.

Raidījums latgaliešu valodā ar titriem latviešu literārajā valodā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Spāru svētki 2

Cytaidi latviskais

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Kapusvētki

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Spāru svētki

Cytaidi latviskais
Anotācija

«Cytaidi latviskais». Latgales godi. Kapusvētki

Cytaidi latviskais

Citādi latviskais. Latgales godi. Talkas

Cytaidi latviskais