• Svētdiena, 2020. gada 7. jūnijs
  • Vārda diena: Gaida, Arnis, Arno
  • Rīgā +11.9°C, - vējš 0m/s, 757mm Hg, 84%
LSM Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Imants Strads

Personība. 100g kultūras

Līdz Valmieras drāmas teātra izrādes  «Lūcis» sākumam vēl  krietnas trīs stundas, bet aktieris Imants Strads jau pacietīgi sēž grimētājas krēslā – viņam pieaudzē Lūča matus, sejā ievelk leģendārā režisora vaibstus…  Pusstundu pirms  iznāciena uz skatuves viņš  apsies  Pētera Lūča prievīti, svārku kabatā ieliks meistara blociņu. 

Pēc pirmizrādes skatītāji viens  otram uzteiks  Imanta spēju radīt  tēlu ar apbrīnojamu dokumentalitāti. To darbu, kuru aktieris veicis, skatoties kino kadrus, trenējot intonācijas, neviens neredz.

Imanta jaunākais darbs ir  Brīvības pieminekļa autora atveide - tēlnieks Kārlis Zāle dokumentālajā spēlfilmā «Ievainotais jātnieks». Kopā ar režisori Ilonu Brūveri radīts vēl viens jauns Imanta Strada tēls – leģendārs cilvēks ar apbrīnojamu portretisko līdzību. 

Viņa talantu novērtējusi  arī «Spēlmaņu nakts»  2016./2017. gada  žūrija,  nominējot  par valšķīgās muižnieces Gurmižskas lomu izrādē «Muiža kaņepēs» Valmieras drāmas teātrī.

Imants ir pieprasīts un radošs aktieris. Viena loma nāk pēc otras, un režisoriem patīk, ka viņš prot strādāt patstāvīgi. Viņš arī sacer iestudējumus bērniem, aizrautīgi draugu kompānijā koncertē grupā «Bežāri», bet emocijas asina  savā sportiskajā kaislībā -  futbolā.

Videostāstu par Imantu Stradu veido žurnāliste Ilze Strenga, režisore Zita Kaminska, operatori Normunds Pavlovskis un Jānis Katlaps. 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras