Klāt Latvijas Televīzijas raidījuma "Pa straumei" jaunā sezona – sunīte Urga kopā ar trīs draugiem apceļos sešas Latvijas upes

Klāt Latvijas Televīzijas raidījuma "Pa straumei" jaunā sezona – sunīte Urga kopā ar trīs draugiem apceļos sešas Latvijas upes

Latvijas Televīzijā no 14. marta ceturtdienu vakaros plkst. 21.10 LTV1 un REplay.lv skatītājus priecēs iemīļotā raidījuma "Pa straumei" piektā sezona. Trīs draugi – Helēna Krista Kalniņa, Roberts Grandāns un Elīna Zvejniece – kopā ar ziņkārīgo dabas pētnieci Urgu apceļos sešas Latvijas upes, iepazīstot upju stāstus un ārpus to krastiem mītošos cilvēkus un notikumus.

"Šī sezona būs īsāka nekā iepriekšējās, un tas ir darīts apzināti. Ņemot vērā, ka šopavasar raidījumam ir noslēguma sezona, izvēlējāmies atklāt pa vienai upei no katra Latvijas kultūrvēsturiskā novada un galvaspilsētas Rīgas, tādā veidā pasakot sirsnīgu paldies par visiem piedzīvojumiem, kurus šie reģioni mums dāvājuši visa raidījuma filmēšanas laikā," stāsta raidījuma "Pa straumei" režisore un producente Ilze Lasmane-Brože.

Jaunieši upes apceļos mainīgā sastāvā – Rīgas upi Juglu un Sēlijā esošo Dvieti iepazīs Elīna un Helēna, vidzemnieci Salacu un zemgalieti Mūsu atklās Roberts un Elīna, bet Latgales upi Narūtu un Ziemeļkurzemē plūstošo Stendi kopā ar Urgu pētīs Helēna un Roberts. 

"Pirms vairākiem gadiem, kad sākām filmēt raidījumu, es uz upi skatījos kā uz parastu ūdenstilpni. Tomēr laika gaitā esmu sapratusi, ka upe ir dzīvība. Apskatot Latvijas karti, upju ceļš iezīmējas gluži kā asinsvadi. Upē mājo zivis, un meža zvēri paļaujas uz tās ekosistēmu. Arī cilvēki vēsturiski būvēja savas mājvietas ūdens tuvumā. Bez upes nebūtu nekā," stāsta ceļotāja Helēna Krista Kalniņa. "Latvijas upes un novadi, kurus tās šķērso, ir ļoti dažādi. Novēlu katram piedzīvot un izbaudīt mūsu dabas un kultūras daudzveidību!" saka viens no raidījuma galvenajiem varoņiem Roberts Grandāns.

Radošā komanda raidījuma gaitā ir saņēmusi daudz ziņu un stāstu par to, kā cilvēki, noskatoties kādu raidījuma sēriju, ir nolēmuši arī paši izmēģināt savus spēkus laivošanā un doties piedzīvojumā pa Latvijas upēm. Ilze Lasmane-Brože teic: "Domāju, ka raidījums ir sasniedzis savu mērķi, jo arvien vairāk un vairāk cilvēku iet ārā no mājas un pavada laiku dabā. Ceru, ka arī raidījuma jaunā sezona iedvesmos skatītājus braukt ar laivām, ar velosipēdiem, iet gar upēm, gar jūrām, pa purviem – iet ārā un fiziski uz savas ādas izjust Latviju!"

Raidījumam veltītajā LSM.lv sadaļā "Pa straumei" atrodami iepriekšējo sezonu ieraksti, ceļojumu apraksti, sirsnīgi komiksi ar Urgu galvenajā lomā un gardas ēdienu receptes, kurās par pamatu izmantoti Latvijas savvaļā atrodami produkti.

Raidījums "Pa straumei" – no 14. marta ceturtdienās plkst. 21.10 LTV1 un REplay.lv.