• Pirmdiena, 2017. gada 18. decembris
  • Vārda diena: Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists, Kristers
  • Rīgā +0.5°C, D vējš 0.4m/s, 768mm Hg, 88%

LTV1 būs vērojama daudzos kinofestivālos panākumus guvusī drāma "Mana māte"

 

Svētdien, 15. oktobrī, plkst.21.25 LTV1 ēterā būs vērojama daudzos kinofestivālos panākumus guvusī Itālijas un Francijas 2015.gadā uzņemtā drāma "Mana māte".

Itāļu kinorežisora Nanni Moreti filma, kurā kā aktieris darbojas arī viņš pats, prestižajā Kannu kinofestivālā 2015.gadā izpelnījās lielas ovācijas un labas kritiķu atsauksmes. Tā gan neieguva galveno balvu - Zelta palmas zaru, bet gan neatkarīgās (ekumēniskās) žūrijas augstāko novērtējumu.

Tieši cilvēciski sakāpināto un spēcīgo emociju dēļ, ko raisa N. Moreti filmas, viņu uzskata par vienu no itāļu kino spilgtākajiem autoriem līdzās Roberto Benīni un Paolo Sorentīno veikumam. 

N. Moreti 40 gadu laikā ir uzņēmis 12 filmas, kuras ataino mūsdienu Itālijas dzīves izjūtu. Pirms dažiem gadiem Eiropā lielu popularitāti ieguva N. Moreti filma "Mums ir pāvests" ("Habemus Papam", 2011).

N. Moreti atpazīstamību kā režisors nostiprināja ar filmu "Dēla istaba" ("La stanza del figlio", 2001), kas nodrošināja viņam uzvaru Kannu kinofestivālā un Zelta palmas zaru ar aizkustinošu stāstu par ģimeni, kura nelaimes gadījumā zaudē vienu no saviem bērniem, bet mācās šo traģisko faktu pieņemt un turpināt dzīvot. Zināmā mērā tēma par tuvinieka zaudējumu sasaucas ar N. Moreti darbu "Mana māte", kur viena no sižeta līnijām ir saistīta ar mātes novecošanu un aiziešanu.

Pateicoties N. Moreti lieliskajām psihologa īpašībām un izcilajam humoram, kas nepamet nevienu viņa drāmu, N. Moreti stilu mēdz salīdzināt gan ar zviedru Ingmāru Bergmanu, gan ar amerikāni Vudiju Allenu.

Filmā galvenajās lomās darbojas Margerita Baja, Džons Turturo, N.Moreti un citi. M. Bajas kinokarjera ir ļoti bagāta - kopš 1983. gada viņas kontā ir teju 100 dažādas lomas, bet septiņas reizes viņa triumfējusi Itālijas kino balvās -  "David di Donatello Award", kā arī "Nastro d'Argento".

Zīmīgi, ka filmā "Mana māte" viens no filmas komponistiem ir arī igaunis Arvo Pērts (Arvo Pärt).

Patīkamu skatīšanos kopā ar Latvijas Televīziju!