• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā +7.7°C, - vējš 0m/s, 771mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzijai vēsturisks sasniegums – LTV1 kļuvis par 2019. gada skatītāko konsolidētās televīzijas kanālu

 

Latvijas Televīzijas kanāla LTV1 2019. gada rādītāji, kļūstot par skatītāko konsolidētās televīzijas kanālu, ir vēsturisks sasniegums. Pētījumu kompānijas KantarTNS dati rāda, ka LTV1 apsteidzis konkurējošo televīziju kanālus gan lineārās televīzijas skatīšanās rādītājos, gan konsolidētajos. Konsolidētās televīzijas skatītākā kanāla skatīšanās laika daļa 2019. gadā bija 9,6 %.

2019. gadā Latvijas Televīzija piedzīvoja daudzus gaidītus un negaidītus izaicinājumus, ar ko veiksmīgi tika galā, tādēļ skatītāju atzinība un novērtējums ir divtik svarīgs. “2019.gads Latvijas Televīzijai bija īpašs gan ar satricinājumiem un neskaidrībām pārvaldības un finansējuma jomā, gan jauniem izaicinājumiem jauna Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likuma izstrādē. Tādēļ jo patīkamāka ir saņemtā ziņa par vairāk nekā 20 gadus nebijušu panākumu, kas skaidri norāda uz Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju būtisko lomu Latvijas informatīvajā telpā,” gandarīts ir LTV valdes loceklis Ivars Priede. “Gatavošanās tik fundamentālām pārmaiņām sabiedrisko mediju dzīvē, kā iziešana no reklāmas tirgus un jaunā likuma pieņemšana, 2019.gadā paģērēja lielu elastību un vēsu prātu, turklāt papildu izaicinājumu radīja fakts, ka LTV finansējums turpināja būt neadekvāti zems. Tomēr LTV spēja gan ražot iedvesmojošu un ietekmīgu saturu, gan konstruktīvi piedalīties jaunā likuma tapšanā,” norāda LTV Programmu daļas direktore Rita Ruduša.

Rita arī uzsver, ka 2019. gadā īpaši izceļama mērķtiecīgas un gudras žurnālistikas loma – tādi projekti kā “Diagnoze – vēzis” un “Operācija: Centrāltirgus cigarešu mafija” ne vien ceļ Latvijas žurnālistikas kopējās kvalitātes latiņu, bet arī mudina panākt straujākus risinājumus ieilgušām problēmām. Tāpat 2019. gadā LTV novērtēta starptautiski, raidījumam “Aizliegtais paņēmiens” saņemot Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) balvu par izlaušanās spēli “Latvija”. 2019. gads arī paliks televīzijas skatītāju atmiņā ar ilgi gaidītu notikumu – skatītāju un kritiķu atzītās simtgades daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” pirmizrādi LTV1 ēterā.

“Es vēlos pateikties LTV skatītājiem par mūsu augsto novērtējumu, kas viennozīmīgi jau ir devis un dos papildu stimulu turpināt veiksmīgi iesākto un radīt arvien vairāk aizraujoša un iedvesmojoša satura. Tāpat īpašs paldies katram Latvijas Televīzijas kolēģim par patiešām vēsturiska sasnieguma kaldināšanu!” pateicību pauž Ivars Priede.

Runājot par nākotni, Programmu daļas direktore Rita Ruduša ar optimismu raugās uz 2020. gada plānojumu, jo LTV būs gan Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku, gan Olimpisko spēļu televīzija. “2020. gadā lielais izaicinājums saturā gan lielo notikumu, gan ikdienas satura kontekstā ir maksimāli daudzpusīgi runāt daudzās “digitālās mēlēs” – mums tālāk jāattīsta kvalitatīvs saturs visdažādāko izmēru ekrāniem un platformām, ko lieto šodienas mediju patērētājs,” uzskata Rita.

Latvijas Televīzija pateicas ikvienam skatītājam! Paldies, ka esat kopā ar mums katru dienu!