• Trešdiena, 2020. gada 30. septembris
  • Vārda diena: Menarda, Elma, Elna
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Aizgājušā laikmeta varoņi toreiz un tagad LTV raidījumu ciklā “Satiktie”

 

No 19.marta Latvijas Televīzija uzsāk jaunu dokumentālo raidījumu ciklu par aizgājušā laikmeta varoņiem toreiz un tagad – “Satiktie”. Tie būs desmit dažādi stāsti par spilgtākajām sava laika personībām no pagājušā gadsimta 60. gadiem līdz mūsdienām. Sava laikmeta un tā varoņu stāsti LTV1 ēterā būs skatāmi no 19.marta katru ceturtdienu pulksten 20:00.

“Tie būs stāsti par cilvēkiem – sava laika ikonām. Skatītājiem caur šiem portretstāstiem ļausim atcerēties pagājušo laikmetu, to raksturojošus notikumus un sadzīvi,” raidījumu ciklu raksturo LTV satura redaktore Gunta Sloga, papildinot, ka sabiedriskā medija pienākums ir ne tikai saglabāt šo personību veikumu un artavu, bet arī par to stāstīt gados jaunajai auditorijai..

Raidījuma varoņi dalīsies ar skatītājiem savās atmiņās gan par laikiem, kad atradās slavas zenītā, gan pēcāk piedzīvotajā. Tie būs individuāli un emocionāli vēstījumi. “Desmit raidījumos redzamās personības būs spilgti sava laikmeta pārstāvji, kas atstājuši ietekmi uz tā laika sabiedrību, bet šobrīd vairs neatrodas uzmanības centrā,” uzsver G.Sloga, papildinot, ka viens no raidījuma mērķiem ir satuvināt dažādās paaudzes, ļaut ieraudzīt vienai otru un apzināt savas saknes.

Pirmais raidījums būs stāsts par 60. un 70.gadiem un tā laika estrādes zvaigzni Zdislavu Romanovski. Visu mūžu viņš ir bijis liepājnieks un tā arī juties garajos gados, kad koncertējot krustu šķērsu izbraukāta Latvija un plašā Padomju Savienība.

Vīrišķīgi šarmants, ar samtainu balsi un ģitāru rokās, klausītājiem vislabāk palicis atmiņā ar Raimonda Paula dziesmu “Baltijas jūra”. Raidījumā uzzināsim, ko Z.Romanovskim pašam nozīmē jūra un Liepājā, kur viņš sāka iepazīt mūziku un pašmācības ceļā iemācījās spēlēt ģitāru līdz pirkstus klāja tulznas. Tieši dzimtā pilsēta . Un tieši Liepājā 1964.gadā festivālā – salidojumā, kurš uzskatāms par “Liepājas dzintara” pirmsākumiem,  viņš tiek atzīts par labāko vokālistu.

“Satiktie” ir veltījums pērn aizsaulē aizgājušajam LTV kolēģim Ērikam Niedram, kurš bija šī raidījuma idejas autors, taču nepaspēja to realizēt. “Ēriks pats varēja būt šī raidījuma varonis. Viena no sava laika spilgtākajām televīzijas personībām, ar radošu un izcilu prātu apdāvināts cilvēks, kurš paspēja piedzīvot gan spožas virsotnes, gan kritienu sāpes, paliekot atvērts pasaulei,” uzsver G.Sloga.