• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -16 °C, DA vējš, 1,54m/s
LSM Bērnistaba

Britu vasara LTV1 - izcili seriāli visas vasaras garumā

 

Latvijas Televīzija vasaras sezonā skatītājiem piedāvā izcilus britu seriālus – gan jaunus, gan jau zināmus – leģendāro “Smalkais Stils”, humora pērli “Miranda”, kā arī “Musketieri” un “Izsauciet vecmāti” jaunāko sezonu sērijas. Līdz asarām smieklīgas situācijas, amizanti personāži, aizraujoši piedzīvojumi un farss īstā britu stilā visas vasaras garumā LTV1.

No 29. jūnija, darba dienu vakaros pulksten 19:20, LTV1 skatītājiem piedāvā uzņemt humora devu no leģendārā britu seriāla “Smalkais stils” galvenās varones, ar smalkām manierēm apveltītās Hiacintes Burkā, kura, spītējot radinieku nepieņemamajai uzvedībai un neizpratnes pilnajiem skatieniem, izmisīgi cenšas iekļauties augstākajā sabiedrībā. Saprotams, ka iznesīgas lēdijas ikdienā iederas skaisti tērpi, porcelāna servīzes, vakariņas sveču gaismā un tikšanās ar svarīgiem cilvēkiem. Diemžēl ne visiem tas ir saprotams! Un tieši šajā brīdī sākas amizantie pārpratumi, kas skatītājus izsmīdinās līdz sirds dziļumiem.

Jautrus ceturtdienu vakarus nodrošinās arī situāciju komēdijseriāls “Miranda”, kura galvenā varone Miranda ir meistare uz iekļūšanu neveiklās situācijās, kam par iemeslu nereti ir viņas raženais augums. Viņa cenšas atrast savu vietu uz izskatu un mērķi orientēto nepacietīgo mūsdienu cilvēku sabiedrībā, jo ar savu 1,85 metrus garo augumu Miranda pat nevar ieraut galvu plecos un paslēpties aiz citiem. Taču šajā lielajā rumpī mājo bērnišķīga, dzirkstoša personība, kas pārāk skaļi smejas un bļaustās, un visādi izrunājas. Godalgotā britu komēdija skatītājus smīdinās ceturtdienu vakaros pulksten 22:10, LTV1.

Vasaras periodā LTV1 skatītājiem piedāvā ne tikai jau redzētus un iemīļotus britu seriālus, bet arī divas TV pirmizrādes. No 9. jūlija, ceturtdienu vakaros pulksten 21:20, LTV1 skatītāji varēs sekot līdzi jaunām cīņām, romantikai, noslēpumiem un intrigām populārā Lielbritānijas piedzīvojumu seriāla “Musketieri” jaunās sezonas sērijās. Četri drošsirdīgi jaunekļi ar zobeniem un spēcīgu morāli joprojām būs seriāla darbības centrā, taču pēc kardināla Rišeljē nāves viņiem nebūs laika uzelpot, jo aiz apvāršņa parādīsies daudz spēcīgāks ienaidnieks – no Spānijas cietuma izbēgušais grāfs Rošfors, kura pagātne ir tumšu noslēpumu un noziegumu tīta. Seriāla veidotāji sola, ka otrajā sezonā plašu popularitāti ieguvušie musketieri ne tikai iekulsies daudz bīstamākās afērās un episkākās cīņās, bet arī pārliecinās skatītājus, ka aiz varonīgās un skarbās ārienes slēpjas īstas mīlētāju sirdis! “Jaunajā sezonā esam ievirzījuši musketieru gaitas daudz grūtākā un, iespējams, daudz pārsteidzošākā virzienā. Saglabājot savas vērtības, šajā sezonā musketieri kļūst dramatiskāki un seksīgāki,” stāsta scenārija autors Adrians Hodžess. Seriāla 1. sezona tika pārraidīta 140 valstīs, savukārt otrās sezonas pirmo sēriju BBC kanālā noskatījušies 9,3 miljoni skatītāju, padarot to par skatītāko epizodi pēdējo četru gadu laikā.

Savukārt no 13. jūlija, pirmdienās, pulksten 21:10 LTV1 ēterā būs redzama jaunākā, 4. sezona daudzsēriju filmai “Izsauciet vecmāti”, kas ieguvusi gan Britu Kinoakadēmijas balvu, gan citas godalgas un turpina gūt skatītāju mīlestību visā pasaulē. Seriāls veidots pēc Dženiferes Vortas memuāriem par vecmātes darbu nabadzīgā Londonas austrumu rajonā 1950. gados. Lai gan jau pēc otrās sezonās viss autobiogrāfiskais stāsts bija jau ekranizēts, prasmīgā scenārija autore Heidija Tomasa un viņas komanda turpina risināt stāstus par klostera māsām, kas dara svētīgu un pateicīgu darbu, palīdzot nākt pasaulē mazajām dzīvībiņām trūkuma māktajā pēckara Londonā un sniedz labāko iespējamo aprūpi pašām mazturīgākajām ģimenēm. Ceturtajā sezonā klostera namā ierodas jauna vecmāte Barbara. Seriāla darbība noris sešdesmitajos gados, kad kļuvušas pieejamas jaunas zināšanas sieviešu ārstniecībā un aktualizējušies jautājumi par sieviešu un bērnu tiesībām. Taču vecmāšu dzīvē visbūtiskākais vēl arvien ir brīnumainais brīdis, kad pasaulē ienāk jauns bērniņš.

Britu vasara LTV1!