• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

“Karstais ledus” – Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā – LTV 7 tiešraidēs

 

Decembra otrajā nedēļā ASV pilsētā Leikplesīdā sāksies jaunā Pasaules kausa izcīņas sezona bobslejā un skeletonā. Pirmās sacensības jau 12. un 13. decembrī. Otrais posms notiks Kalgari trasē Kanādā, savukārt nākamie seši posmi notiks Eiropas trasēs pēc Jaunā gada. Pasaules čempionāts notiks februāra beigās, marta sākumā Vintenbergas trasē Vācijā. LTV7 tiešraidēs būs redzama visa vīriešu bobsleja un skeletona sezona.

Pirmā sezona pēc Olimpiskajām spēlēm solās būt interesanta. Viens no sezonas jaunumiem - kopā ar vīriešiem jauktajās ekipāžās var startēt arī sievietes, un reāli tas nozīmē, ka dažos mačos četrinieku ekipāžās varēs redzēt pilotes sievietes.

Izmaiņas ir notikušas arī komandu sastāvos. Bobslejā vīriešiem aktīvā sporta gaitas beidzis nu jau divkārtējais olimpiskais čempions krievu pilots Aleksandrs Zubkovs, no skeletona atvadījies vācietis Franks Rommels un sezonas sākumā nebrauks arī Aleksandrs Krokels. Izlasē iekļauti daži debitanti.

Latvijas pirmajā izlasē izmaiņu jaunajā sezonā nav daudz. Latvijas meistarīgākā pilota Oskara Melbārža komandā šajā sezonā startēs arī Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga, savukārt Oskara Ķibermaņa komandā – Helvijs Lūsis, Raivis Zīrups un Vairis Leiboms. Tieši šie puiši dosies uz  Pasaules kausa izcīņas pirmajiem posmiem. Eiropas kausos brauks vēl divi Latvijas piloti Uģis Žaļims un debitants Matīss Miknis. Skeletonā Latviju visaugstākajā līmenī pārstāvēs brāļi Martins un Tomass Dukuri, tāpat arī Lelde Priedulēna.

Vasarā paveikts ne tikai liels treniņu darbs, bet arī tehnikas sagatavošanā un uzlabošanā, līdzjutēji pamatoti var cerēt uz mūsējo labu veikumu pasaules mērogā gan skeletonā, gan bobslejā.

Pasaules kausa pirmais posms gaidāms 12. un 13. decembrī Leikplesīdā, pēc nedēļas sportisti sacentīsies Kalgari trasē Kanādā. Pēc īsa Ziemassvētku pārtraukuma, Pasaules kausa sezona atsāksies ar sešiem posmiem Eiropā. Janvāra sākumā bobslejs un skeletons būs Atenbergā (Vācija,), nākamajā nedēļā Kēnigszes trasē (Vācija), vēl pēc nedēļas Sanktmorica trasē (Šveice). Janvāra pēdējais posms notiks Laplaņā (Francija). Februārī notiks pēdējie divi Pasaules kausa posmi Īglsā (Austrija) un Sočos (Krievija).

Pasaules čempionāts norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā no 27. februāra līdz 8.martam. LTV7 ēterā būs redzama visa 2014./2015.gada vīriešu bobsleja un skeletona sezona, kā arī atsevišķi posmu apskati par nozīmīgāko katrās sacensībās. Pirmos posmus bobslejā palīdzēs komentēt olimpiskais čempions Jānis Ķipurs.