• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -16 °C, Z vējš, 1,03m/s
LSM Bērnistaba

“LAI TOP” – Šomase, Puzikovs, Arājs un Puriņa ļaujas izaicinājumam

 

Latvijas Televīzijas šovā “LAI TOP” 24 sabiedrībā zināmi cilvēki un Svētku kolektīvi turpina ieskandināt XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, ik nedēļu TV skatītājiem dāvājot pozitīvas emocijas. Ceturtajā raidījumā izaicinājumam un jaunam piedzīvojumam ļāvās dziedātāji Liene Šomase un Nikolajs Puzikovs, ātrākais skrējējs Latvijā Ronalds Arājs un dūla Katrīna Puriņa. 

Pateicoties pozitīvo emociju šovam “LAI TOP”, dziedātāja Liene Šomase pēc sešu gadu pārtraukuma atkal paņēma rokās saksofonu un kļuva par Valmieras pūtēju orķestra “Si bemol” daļu. “Man ir nenormāls stress, jo tāda sajūta, ka man mūzikas skolā kārtējā ieskaite jāliek. Man bija tiešām tādas patīkamas atmiņas un ir patiess prieks, ka šāds projekts Latvijā ir jau otro sezonu,” ar smaidu atzina dziedātāja. Mūziķis Kaspars Zemītis pēc priekšnesuma noskatīšanās atzina: “Es visu laiku domāju… tu zini tādu “Queen” dziesmu, ko dziedāja Fredijs Merkūrijs “Šomas’ go on”? Beidzot es sapratu, ko viņš ar to domāja. Tev tas ir jādara! Tev jāiet!”

Kora dziesmas spēku šovā “LAI TOP” izbaudīja sprinteris un ātrākais latvietis Ronalds Arājs. Mēģinājumu procesā Rīgas 45.vidusskolas jauktā kora vadītāja Baiba Milzarāja atzinīgi novērtēja sportista spēju ievērot pilnīgi visus norādījumus, kas vainagojās ar lieliski izpildītu Lolitas Ritmanes un Māras Zālītes dziesmu “Manā sirdī”. Pēc priekšnesuma Ronalds atklāja, ka uzstāšanās radīja viņam gandrīz tikpat lielu uztraukumu kā starts Olimpiskajās spēlēs. Eksperti atzina, ka sportista izvēlētā dziesma nav no tām vieglākajām svētku repertuārā, taču viņš godam ticis galā ar “LAI TOP” izaicinājumu. Kaspars Zemītis atklāja, ka, klausoties priekšnesumu, viņam uzmetusies Dziesmusvētku zosāda.

Harmonisku un mierpilnu priekšnesumu skatītājiem dāvāja dūla Katrīna Puriņa, viņas meitiņas un Rīgas skolēnu pils folkloras kopa “KOKLE”. “Šajā priekšnesumā ieraudzīju to latvisko, par kuru mēs daudz runājam, bet noformulēt to droši vien nevar. Priekšnesums bija ārkārtīgi smalks, brīžiem pat tāds netverams, tieši tāds, kādi esam mēs, ” pauda Kaspars Zemītis.  

Ļaujoties “LAI TOP” izaicinājumam, dziedātājs Nikolajs Puzikovs izmēģināja ko tādu, ko nebija darījis nekad līdz šim – viņš pirmo reizi dejoja! Par viņa skolotājiem un deju partneriem kļuva Ogres kultūras centra deju studija “PĪLĀDZĪTIS”. Sākumā dziedātājs esot izskatījies nedaudz pēc pelmenīša, taču ar katru nākamo reizi viņa dejotprasmes esot uzlabojušās un pēdējā mēģinājumā Nikolajs jau esot izskatījies pēc kārtīga tautu dēla. Deju virsvadītāja Olga Freiberga atzina: “Kā tu dejo! Ne es jauna, ne es friša, ne es spiedzu, ne es kliedzu, bet, ja es sēdētu mājās uz dīvāna un skatītos, es par tevi balsotu. (..) Malacis, izteiksmīgs, nu vienkārši burvīgi!” Nikolaja centību novērtēja arī skatītāji, un viņš ieguva “LAI TOP” 4.raidījuma skatītāju simpātiju balvu.

Nākamajā “LAI TOP” raidījumā, 14.jūnijā, pozitīvas emocijas gūsim no operdziedātāja Jāņa Apeiņa un Rīgas 45.vidusskolas 12.klases vokāli – instrumentālā ansambļa, Dailes teātra aktrises Dārtas Danevičas un Rīgas Franču liceja tautas deju kolektīva “AUSEKLĪTIS”, LTV spēles “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāja un fitnesa trenera Kaspara Ozoliņa un deju grupas “Snicers un VDS crew”, kā arī bārmeņu Ingusa un Andra Reizenbergu un Dundagas vidusskolas jautā kora kopīgi veidotajiem svētku priekšnesumiem.

Raidījums “LAI TOP” televīzijas skatītājiem dos iespēju gūt priekšstatu par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku priekšnesumu tapšanas aizkulisēm un dalībniekiem visā Latvijā, kā arī kopā ar svētku kolektīviem un sabiedrībā populāriem cilvēkiem izdzīvot pirmssvētku emocijas. Tā mērķis nav sāncensība un salīdzināšana, bet gan kopības sajūta un svētku noskaņa, parādot tautas mākslas daudzveidību visā Latvijā! Tāpēc šovā uzvarētāji ir visi – gan tie, kuri svētkiem gatavojas pirmoreiz, gan tie, kuri savā ikdienā uzņem jaunus entuziastus un, protams, ikviens televīzijas skatītājs īpašajos svētdienu vakaros.

Kā ierasts, aicinām skatītājus balsot, nosakot sirsnīgāko raidījuma priekšnesumu, kā arī atbalstīt kolektīvus un gūt pozitīvas emocijas klātienē Latvijas Televīzijas koncertstudijā Zaķusalā. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu: laitop@ltv.lv. Ieeja ir bez maksas.

Daudz interesanta par “LAI TOP” dalībniekiem var atrast: http://laitop.lsm.lv, kā arī Latvijas Televīzijas sociālo tīklu kontos Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv.

Tiekamies LTV1 svētdienu vakaros pulksten 21.20!