• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -16 °C, DA vējš, 1,54m/s
LSM Bērnistaba

“Lai Top” – vēl neredzēti un nedzirdēti atklājumi

 

“LAI TOP” turpina iepazīstināt skatītājus ar XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kolektīviem, kas jūlija sākumā sabrauks Rīgā no tuviem un tāliem Latvijas nostūriem, lai vienotos kopīgos svētkos.

Pozitīvo emociju šova piektajā raidījumā tikāmies ar aktrisi Dārtu Daneviču, bārmeņiem Ingusu un Andri Reizenbergiem, gudrinieku Kasparu Ozoliņu un operdziedātāju Jāni Apeini, kuri uz neilgu laiku bija kļuvusi par daļu no svētku kolektīviem. 

Dailes teātra aktrisei Dārtai Danevičai dalība “LAI TOP” bija kā iespēja atgriezties bērnībā. Svētdienas vakarā aktrise kopā ar Rīgas Franču liceja TAD “Auseklītis” dejotājiem uz “LAI TOP” skatuves ar deju soļiem izstāstīja romantisku stāstu par mīlestību “Es noaudu zvaigžņu segu”. Pēc dejas Dārtas acīs bija redzamas asaras un saviļņojums, ko radījis šīs dejas emocionālais stāsts. Šī deja Dārtai bija arī kā sapņa piepildījums dejot solo daļu tautiskajā dejā. Kā aktrise atzina: “Sapņiem nav noilguma”.

Brāļi Reizenbergi ir sirdī īsteni dundadznieki. Pozitīvo emociju šovs “LAI TOP” viņiem dāvāja iespēju uz neilgu brīdi kļūt par Dundagas vidusskolas jauktā kora dalībniekiem gan nedaudz uzspēlējot bungas, gan padziedot. Brāļi atzina, ka bungu spēle nav nemaz tik viegla, kā no malas varētu šķist, tāpēc viņi jutās patiesi gandarīti par paveikto un spēju noturēt pareizo ritmu. Deju virsvadītāja Iluta Mistre pēc dundadznieku uzstāšanās teica: “Kamēr mums Latvijā būs tādi brāļi, kas leposies ar savu novadu, kamēr mums būs tādi kori, tikmēr nevis ūdentiņš un akmentiņš dzīvos saules mūžu, bet dziesmu un deju svētki dzīvos saules mūžu”.

Svētdienas vakarā “LAI TOP” skatuvi burtiski uzsprindzināja LTV “gudrinieks” Kaspars Ozoliņš un Veizāna deju skolas audzēkņi, izpildot hip hopa deju ar mūsdienu dejas un laikmetīgās dejas elementiem.  Kā stāstīja pats Kaspars: “Šī deja nav tikai horeogrāfiski soļi. Tā ir emocija, dzīves pārliecība, dzīves uztvere. Ar deju soļiem tiek parādīta attieksme pret dzīvi.” Horeogrāfs Snickers atzina, ka ir lepns par Kaspara veikumu.

Jāni Apeini kā izcilu baritonu pazīst ne tikai Latvijas operas mākslas cienītāji, bet arī ārpus Latvijas valsts robežām. Pieņemot “LAI TOP” izaicinājumu operdziedātājs iejutās sev netipiskā ampluā, dziedāšanu nomainot pret bungām! Šī bija pirmā reize, kad Jānis sēžas pie bungām kādas grupas sastāvā un viņam tas izdevās lieliski. Arī Rīgas 45.vidusskolas vokāli instrumentālās grupas vadītājs Pēteris Liepiņš bija stāvā sajūsmā par Jāņa ritma sajūtu un organisko iekļaušanos kolektīvā.

Par “LAI TOP” 14.jūnija vissirsnīgāko priekšnesumu skatītāji atzina Kurzemnieku brāļu Reizenbergu un Dundagas vidusskolas jauktā kora priekšnesumu. Inguss atzina, ka bija tā vērts piedalīties šai šovā: “Es ceru, ka šis raidījums turpināsies ilgi, ilgi…” Andris piebilda: “Ilgāk, nekā Hameleonu rotaļas!”

Noslēdzošajā “LAI TOP” raidījumā, 21.jūnijā, pozitīvas emocijas skatītājiem dāvās jaunā dziedātāja Katrīna Paula Dīringa un folkloras kopa “SUITIŅI”, dramaturģe Rasa Bugavičute un Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvs “VAINAGS”, šarmantā dziedātāja Aminata Savadogo un Rīgas 3.ģimnāzijas jauktais koris un grupas “PeR” dalībnieks Edmunds Rasmanis kopā ar Jaunpiebalgas vidusskolas ritma grupu.

Raidījums “LAI TOP” televīzijas skatītājiem dos iespēju gūt priekšstatu par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku priekšnesumu tapšanas aizkulisēm un dalībniekiem visā Latvijā, kā arī kopā ar svētku kolektīviem un sabiedrībā populāriem cilvēkiem izdzīvot pirmssvētku emocijas. Tā mērķis nav sāncensība un salīdzināšana, bet gan kopības sajūta un svētku noskaņa, parādot tautas mākslas daudzveidību visā Latvijā!

Daudz interesanta par “LAI TOP” dalībniekiem var atrast: http://laitop.lsm.lv, kā arī Latvijas Televīzijas sociālo tīklu kontos Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv.

Tiekamies LTV1 svētdienu vakaros pulksten 21.20!