• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā mākoņains, -18 °C, Z vējš, 0,51m/s
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija meklē labāko kūku cepēju Latvijā! Sezonas jaunums – šovs “Kūku kari”

 

No 2.septembra, trešdienās, pulksten 19:30, LTV1 ēterā līdz šim nebijis un grēcīgi salds televīzijas šovs “Kūku kari”. Divi lieliski eksperti – raidījuma “Īstās latvju saimnieces” dalībniece Ilze Briede un maizniekmeistars Normunds Skauģis – desmit nedēļu garumā meklēs labāko kūku cepēju Latvijā! Daudz kūku, recepšu, interesanti stāsti un lieliskas konditores no visas Latvijas.

“Tā ir īsta garšas ekspedīcija, kuras katra diena ir kā pārsteigums. Mēs ienākam kādā mājā un mums galdā tiek celti īsti dārgumi. Tu garšo un saproti, ka šīs sievietes tik tiešām māk radīt īstus svētkus,” par dalību projektā stāsta Ilze Briede. Maizniekmeistars Normunds Skauģis savukārt uzsver, ka viņu patīkami pārsteidz fakts, ka lielum lielais vairākums cepēju ļoti seko līdzi tam, kādus produktus viņas izmanto savās kūkās: “Mani priecē tas, ka viņas ne tikai pievērš uzmanību ekoloģiskiem un pašmāju produktiem, bet arī tas, ka cilvēki pieprasa, lai viņu pasūtītajās kūkās tieši šādi produkti tiktu izmantoti.”

Katra sērija būs stāsts par kāda reģiona trīs cepējām. Viņas ne tikai cienās raidījuma vadītājus – ekspertus – ar pašu gatavotajām kūkām, bet piedalīsies arī sacensībā. Dalībnieces saņems uzdevumu – īstu pasūtījumu no raidījuma vadītājiem. Tas būs kāds pasākums novadā, un viņām uz to būs jāizgatavo noteiktas tematikas un lieluma kūka. Tā cepēja, kura ar uzdevumu tiks galā vislabāk, būs uzvarētāja un iegūs iespēju piedalīties raidījuma finālā. Tā būs spraiga cīņa par galveno balvu – 1000 Eiro no lielveikalu tīkla “ELVI”.

“Skatītājus gaida ļoti krāsains un vasarīgs raidījumu cikls”, stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks. “Esam apbraukājuši visu Latviju un pagaršojuši vairāk nekā piecdesmit dažādu kūku. Jāatzīst, ka izvēlēties tās, kuras rādīt raidījumā, bija ļoti, ļoti sarežģīti. Latvijas atšķirība no citām valstīm ir tā, ka mūsu cilvēkiem svarīgs ir ne tikai kūkas izskats, bet arī garša. Līdz ar to droši var apgalvot, ka visas mūsu cepējas ir galvas tiesu pārākas par savām ārvalstu kolēģēm. Esam redzējuši daudz brīnumu. Būs kūkas ar rozēm, kas veidotas no āboliem. Būs kūka pudeles formā un kūka, kurā izmantoto kondensēto pienu saimniece vārījusi pati. Redzēsim arī cukura mastikas puķes, kuras atšķirt no īstajām gandrīz nav iespējams. Un tie nebūt nebūs vienīgie neparastie atradumi, kas mūs visus sagaida raidījuma laikā.”, turpina producents.

Pirmā “Kūku karu” kauja, kas LTV1 būs skatāma jau šo trešdien, 2.septembrī, pulksten 19:30, notiks Kurzemes pusē. Skatītāju vērtējumam tiks nodotas trīs ļoti atšķirīgas kūkas. Uzzināsim, kura no cepējām tiks atzīta par labāko un būs pirmā fināliste, kas pretendēs uz Latvijas labākās kūku meistares godu.