• Svētdiena, 2020. gada 1. novembris
  • Vārda diena: Ikars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Latvijas Televīzija visaptveroši atspoguļos pāvesta Franciska vizīti

 

24. septembrī Latvijā viesosies Pāvests Francisks. Latvijas Televīzijā visas dienas garumā būs vērojamas tiešraides no pāvesta vizītes nozīmīgākajiem pieturas punktiem. Toms Pastors sekos līdzi pāvesta gaitām visā Baltijas vizītes laikā, bet Imants Frederiks Ozols, Odita Krenberga, Gusts Kikusts un Aija Kinca sekos līdzi notikumiem Rīgā un Aglonā.

Rīta pirmajā LTV1 un REPLAY.lv tiešraidē plkst. 8.10 Imants Frederiks Ozols Rīgas lidostā sagaidīs pāvesta Franciska reisu no Lietuvas. Pie Rīgas pils delegāciju plkst. 8.45 sagaidīs prezidents Raimonds Vējonis, ar kuru pāvestam būs arī atsevišķa tikšanās. Kamēr risināsies augstā viesa sarunas ar prezidentu, Odita Krenberga piedāvās ieskatu Latvijas un Svētā Krēsla attiecību vēsturē un atgādinās, kā pirms 25 gadiem Latviju apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II. Savukārt pēc sarunas pāvests Rīgas pils Svētku zālē uzrunās valsts augstākās amatpersonas, sabiedrības pārstāvjus un diplomātisko korpusu.

Plkst. 10.05 būs vērojama tiešraide no Brīvības pieminekļa kur noritēs oficiālā ziedu nolikšanas ceremonija. Pie pieminekļa pāvests arī tiksies ar sanākušajām ģimenēm. Tālāk pāvests Francisks dosies uz Doma baznīcu, kur notiks ekumēnisks dievkalpojums. To tiešraidē būs iespējams vērot plkst. 10.35. Pēc dievkalpojuma pāvests dosies uz Svētā Jēkaba katedrāli, kur paredzēta tikšanās ar Latvijas senioriem.

Plkst. 12.30 un 15.30 LTV Ziņu dienests nodrošinās ziņu speciālizlaidumus, kuros vēstīs par visām pāvesta vizītes aktualitātēm. Plkst. 16.00 Latvijas Televīzija tiešraidē pieslēgsies Aglonai, kur tūkstošiem cilvēku ieradīsies no visas Latvijas, lai būtu klāt pāvesta Franciska noturētajā Svētajā misē.

LTV Ziņu dienesta žurnālists Toms Pastors sekos pāvesta gaitām visas Baltijas vizītes laikā. Kopā ar delegāciju viņš dosies no Romas uz Lietuvu, Latviju un Igauniju, lai beigās atkal atgrieztos Romā. Šī ceļojuma gaitā taps dokumentāla filma “Pāvests”. Tā būs iespēja ieskatīties Baltijas vizītes aizkulisēs un spilgtākajos brīžos. Filmu LTV1 skatītāji varēs vērot 29. septembrī, plkst. 18.00.