• Ceturtdiena, 2020. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā +0.4°C, ZR vējš 0.9m/s, 742mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

LTV satura jaunumi jūnijā

 

Latvijas Televīzijas (LTV) programmā jūnijs būs vērienīgu un krāšņu koncertu, kā arī lielā futbola laiks. LTV plaši atspoguļos Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkus “Gaudeamus”, rakstniecei B. Martuževai un dzejniekam J. Peteram veltītus koncertus, savukārt Līgo svētkos skatītājiem dāvās “Rīga 2014 saulgrieži” kulmināciju – deju lieluzvedumu Mežaparkā. LTV demonstrēs arī Pirmā pasaules kara simtgades atceres programmu, ceļu pie skatītājiem uzsāks jauni seriāli, kā arī Pasaules kauss futbolā tiešraidē no Brazīlijas.

No 13. jūnija līdz 13. jūlijam LTV7 sāksies lielā futbola laiks! LTV demonstrēs visas 64 FIFA Pasaules kausa finālturnīra spēles –  56 tiešraidē, bet astoņas ierakstā, jo vairākas spēles notiks vienlaicīgi. Sacensības komentēs pieredzējušie LTV sporta komentētāji, kuriem pievienosies arī kāds slavens pašmāju futbolists.

Jau 14. jūnijā pulksten 23.00 LTV piedāvās skaisto rakstnieces Broņislavas Martuževas piemiņai veltīto koncertu "Rakstītāja". Savukārt, godinot izcilo latviešu dzejnieku Jāni Peteru 75 gadu jubilejā, LTV 28. jūnijā pulksten 21.25 translēs viņa jubilejas koncertu no “Arēnas Rīga".

No 17. līdz 29. jūnijam Latvijas Televīzija translēs studentu dziesmu un deju svētku “Gaudeamus” nozīmīgākos koncertus, kā arī ieskatīsies dalībnieku mēģinājuma procesā. Koncertu tiešraides vadīs jaunie un atraktīvie pasākumu vadītāji Valters Frīdenbergs un Linda Rutule, kā arī kaimiņzemju Lietuvas un Igaunijas kultūras pārzinātāji.

Arī Līgo vakarā un Jāņos LTV iepriecinās ar tematiskiem koncertiem – 23. un 24. jūnijā demonstrēs saulgriežu deju lieluzvedumu “Lec, saulīte!” Mežaparkā. Vērienīgajā uzvedumā saulgriežu stāstu izdejos vairāki tūkstoši dejotāju no Rīgas un Latvijas labākajiem deju kolektīviem, uzvedumā piedalīsies kori, solisti, „Lec, saulīte!” orķestris un bungu un dūdu grupa „Auļi”. Deju uzvedums būs skatāms pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros, kas būs Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Pieminot Latvijas Republikas okupāciju, LTV piedāvā kopīgi pārskatīt traģiskos vēstures notikumus un kavēties atcerē. 14. jūnijā pulksten 21.40 LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvos Dzintras Gekas dokumentālā filma „Kur palika tēvi?”, kas stāsta par Soļikamskas un Vjatlaga nometnē ieslodzīto bērniem. Divpadsmit filmas dalībnieki, katrs ar savas dzimtas skumjo stāstu, dodas dziļi Sibīrijā, lai aplūkotu vietas, no kurienes viņu tēvi neatgriezās. 15. jūnijā pulksten 21.40 būs skatāma Aigara Graubas spēlfilma „Baiga vasara”, kas vēsta par baltvācu meitenes un latviešu radiožurnālista mīlestības konfrontāciju ar Otrā pasaules kara politikas nežēlību. 18. jūnijā pulksten 00.35 Edvīna Šņores dokumentālā filma „Padomju stāsts” bezbailīgi ielūkosies tumšākajās padomju režīma vēstures lappusēs.

No 7. jūnija LTV aicina pavadīt trīs sestdienu rītus ar Astrīdas Lindgrēnas darbu varoņiem, kurus iemīļojuši vairāku paaudžu lasītāji. LTV1 skatāmās ekranizācijas piedāvā satikties ar Karlsonu un Brālīti, laupītāja meitu Ronju, rūķīti Nilsu Karlsonu un citiem viņu draugiem. 7. jūnijā tiks demonstrēta 2002. gada pilnmetrāžas animācijas filma “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, 14. jūnijā ar Berlīnes kinofestivāla Sudraba lāci apbalvotā spēlfilma “Ronja – laupītāja meita”, bet 21. jūnijā ekrānus apdzīvos mazais “Rūķītis Nilss Karlsons” (1990).

LTV1 otrdienu vakaros turpina demonstrēt jaunas un aktuālas dokumentālās filmas, kas ļauj rūpīgāk paraudzīties uz parādībām mums apkārt. Filma „Google visu redzošā acs” lika apjaust, cik neaizsargāta ir mūsu personiskā informācija, savukārt stāsti „Novecojošā Japāna” otrdien, 3. jūnijā, pulksten 22.05, un „Visstraujāko pārmaiņu vieta” 10. jūnijā, pulksten 22.05, ar ekstrēmiem piemēriem rāda pārmaiņas, kādas pieredz sabiedrība. Dziļas, problēmu atmaskojošas filmas otrdienu vakaros turpināsies visu jūniju. Vairāk informācijas par filmām video klipā: http://www.ltv.lv/lv/raksts/03.06.2014-aktualu-dokumentalo-filmu-pirmizrades--ltv1-otrdienu-vakaros.id30192/

No 28. līdz 30. jūnijam LTV piedāvās Pirmā pasaules kara sākuma simtgades atcerei veltītu programmu. Sestdien, 28. jūnijā, pulksten 19.30, LTV1 demonstrēs uz notikumu rekonstrukcijām balstītu dokumentālo filmu “Ceļā uz karu”, kas pēta erchercoga Franča Ferdinanda slepkavību 1914. gada 28. jūnijā un to, kā Austroungārija izmantoja troņmantnieka nāvi par ieganstu karam pret Serbiju. Filmā iekļauti iepriekš neredzēti arhīvu materiāli un iespaidīga datorgrafika.

28. jūnijā, pulksten 22.15, LTV piedāvā kopā ar skatītājiem visā pasaulē kavēties Pirmā Pasaules kara atcerē, klausoties pasaulslaveno Vīnes filharmoniķu koncertu Sarajevā.

Savukārt 29. jūnijā pulksten 21.15 LTV1 - vēsturiska spēlfilma “Sarajeva” par Sarajevas notikumiem, kas aizsāk neapturamu virzību uz Pirmo pasaules karu.

Kā īpašs pārsteigums seriālu cienītājiem jūnijā tiks piedāvātas iecienītu, augstvērtīgu seriālu jaunāko sezonu pirmizrādes Latvijas Televīzijā. No 30. jūnija sestdienās pulksten 21.15 ar atkārtojumiem svētdienās pulksten 9.35 LTV1 piedāvās seriāla “Izsauciet vecmāti!” 3. sezonas sērijas, savukārt no 25. jūnija trešdienās pulksten 21.20 LTV ekrānos otrajā sezonā atgriezīsies “Tēvs Brauns”, lai turpinātu šķetināt noziegumus, kas draud izjaukt miermīlīgās Kemblfordas dzīvi.