• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

LTV1 demonstrēs raidījuma "TE!" Ziemassvētku speciālizlaidumu

 

25. decembrī plkst. 21:25 LTV1 demonstrēs Latvijas jaunatklāšanas raidījuma TE! Ziemassvētku speciālizlaidumu. Tajā skatītāji uzzinās, kā būvē čigānu pirti un kādi ir ziežamie un smērējamie pirts rituāli. Tāpat atklāsies, kā pārvēršas "Latvijas Pasts" Ziemassvētkos, vieta Vidzemē, kur, iespējams, atrodas skaistākā svētku egle, un mīti par deviņiem ēdieniem. Šajā raidījumā pirmo reizi pie svētku galda vienkopus sēdīsies visi TE! vadītāji – Pauls Timrots, Marta Selecka, Gustavs Terzens, Māris Olte, Dace Grimze un Māra Kampernova.

Speciālizlaidumā citādāku pieeju ir izvēlējies Pauls Timrots. Šoreiz viņš tūrisma infrastruktūru testēs nevis vienā pilsētā, bet gan veselā reģionā.

Māris Olte un Dace Grimze ar "TE! Dara" dosies izbraukumā, lai iepazītu un portretētu tradicionālu latviešu amata prasmi un tās pratēju. Abi tiksies ar pirtniekiem un atspoguļos latviešu pirts mantojumu.

Tematiskajā sadaļā "TE! Rīgā" Māra Kampernova ar pastniekiem izzinās Ziemassvētku vēstuļu ceļu, savukārt "TE! Vietējie" – Gustavs Terzens un Marta Selecka – turpinās savus pētījumus Vidzemē. Ērgļos viņi meklēs Ziemassvētku egli.

TE! speciālizlaidums tapis ar "Latvijas Pasta" un "Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūras" atbalstu, un tā mērķis ir apzināt un atspoguļot vietējās vērtības, kā arī masveidā popularizēt vietējo tūristu ceļošanu visās gada sezonās.

TE! Ziemassvētku speciālizlaiduma atkārtojumu LTV1 varēs noskatīties 28.decembrī plkst. 12:55. Visas TE! epizodes var skatīties arī mājas lapā www.vfs.lv, LTV mājas lapā www.ltv.lv, sociālajos tīklos –  Draugiem.lv/teraidijums, Facebook.com/te.raidijums, Twitter.com/teraidijums, kā arī Vimeo http://vimeo.com/vfs un YouTube http://www.youtube.com/vfsfilms.