• Trešdiena, 2021. gada 28. jūlijs
  • Vārda diena: Cecīlija, Cilda
  • Rīgā mākoņains, +18 °C, DR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

LTV1 ēterā Lāce un Brekte pret Šipkēviciem - kuri būs veiksmīgāki profesiju minētāji spēlē "Kurš ir kurš?"

 

Latvijas 99.dzimšanas dienā, 18.novembrī, pēc svētku salūta noskatīšanās no 11.novembra krastmalas, aicinām visus palikt pie LTV1 ekrāniem, jo plkst.21.15 ēterā saldais "ēdiens" aizraujošā spēle "Kurš ir kurš?" - šoreiz īsteni patriotiskās noskaņās.

Spēles laukumā Latvijas dzimšanas dienas vakarā tiksies svinību un valstiskuma profesiju pārstāvji: florists, konditors, kordiriģents, karavīrs, restaurators, vēsturisko kauju rekonstruktors. Šīs profesijas un nodarbošanās pārstāvēs seši mūsu zemes ļaudis - Aivis, Ija, Laura, Oskars, Raimonds un Ramuns. Arī svētku reizē tik vien tā darba, kā pateikt – kurš ir kurš? 

Vadītāja kā allaž šarmantā Zane Daudziņa, bet ekspertos svētku vakarā divas mākslai pietuvinātas komandas – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce kopā ar mākslinieku Kristianu Brekti, un tēvs un dēls Jāņi Šipkēvici.

Kā jau svētkos pienākas, skatītājus gaida spēles ierastā jautrība un azarts. Vai Latvijas dzimšanas dienas torti dekorēs īsts konditors vai tomēr kādas citas profesijas pārstāvis? Kādam no dalībniekiem būs jādiriģē koris, kādam nāksies iejusties karavīra ikdienā, kādam būs jāiejūtas restauratora darbā un jārestaurē glezna. 

Svētku vakarā neiztikt arī bez pārsteigumiem. Iespējams, pirmo reizi mūžā jums būs iespēja redzēt mūsu izcilo pianistu Vestardu Šimkus, no sirds smejoties, spēlējot flīģeli. Savukārt, Nacionālo bruņoto spēku bijušais komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube vērtēs, vai kāds no spēles dalībniekiem ir gatavs stāties Latvijas karavīru rindās. Vēl redzēsim kā vēsturisko kauju rekonstruktors ietērps Jāni Šipkēvicu Latvijas brīvības cīnītāja formā. 

Patīkamu skatīšanos kopā ar Latvijas Televīziju!