• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Mīlestība uz kara fona latviešu spēlfilmā “Dancis pa trim” LTV1

 

Sestdien, 14.martā pulksten 21:25, LTV1 ēterā būs skatāma režisora Arvīda Krieva vēsturiskā drāma “Dancis pa trim”, kurā galvenās lomas atveido Jānis Vingris, Kristīne Nevarauska un Mārtiņš Freimanis. Filmas centrā ir stāsts par mīlas trīsstūri, kurā attiecības samezglojas uz karadarbības fona.

Spēlfilmā darbība norisinās laikā, kad Latvija no vienas okupācijas ir kritusi citā. Kamēr latviešu karavīri mēģina atrast vietu, kas palīdzētu atjaunot valsts neatkarību, tikmēr jauni cilvēki turpina iemīlēties, neraugoties uz nacionālo piederību un politisko pārliecību. Kristīnes Nevarauskas atveidotā Sandra nokļūst jūtu krustugunīs starp iznesīgo vācu virsnieku (Mārtiņš Freimanis) un latviešu dižkareivi (Jānis Vingris). Vai sieviete var mīlēt vienlaikus divus vīriešus? Vai nāves priekšā vīrietis piedos mīļotajai neuzticību?

Kara laika stāsts scenārijā atveidots pēc trimdas rakstnieka Voldemāra Kārkliņa 1959.gada romāna "Tikai mīlestība", kura pamatā ir patiesi notikumi. Romāna un filmas centrā ir tā saukto kureliešu – latviešu ģenerāļa Kureļa grupējuma – traģēdija.

Filma “Dancis pa trim” ir arī veltījums tās veidotājiem, kuri filmas pirmizrādi nesagaidīja: operatoram Dāvim Sīmanim, aktieriem Leonīdam Loceniekam, Kristīnei Bēdelei un Mārtiņam Freimanim.