• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

“Pēc krīzes” – videostāsts par vardarbībā cietušajiem bērniem un ģimenēm

 

Ceturtdien, 18.decembrī pulksten 21:15, LTV1 ēterā būs redzams aizkustinošs videostāsts, kas stāstīs par kādas sievietes un viņas septiņu bērnu traģisko likteni, ciešot no vardarbības ģimenē un rehabilitācijas nometnēm, kas veidotas par Latvijas Televīzijas un Latvijas Bērnu fonda labdarības akcijā “Nepaej garām!” saziedotajiem līdzekļiem.  

Jau piekto gadu Latvijas Televīzija un Latvijas Bērnu fonds neilgi pirms Ziemassvētkiem rīko labdarības akciju “Nepaej garām!” Pēdējos četrus gadus šīs akcijas mērķis ir sniegt atbalstu no vardarbības cietušiem bērniem un ģimenēm. Par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem tiek īstenota cietušo ģimeņu rehabilitācija un atveseļošana, kā arī tiek rīkotas nometnes, kurās psihologu un pedagogu konsultāciju saņem ģimenes un bērni, kuri bijuši pakļauti fiziskai vai emocionālai vardarbībai. Šajās nometnēs bērni apgūst prasmes dzīvot ģimenē un veidot ikdienas modeli, cienot cits citu.

Raidījumā “Pēc krīzes” tiks stāstīts par kādas mātes un viņas bērnu likteni, kas līdzinājās ellei, ciešot no varmākas terora, par ģimenes ceļu uz krīzes centru un atveseļošanās procesu, kā arī par spēju saņemties mainīt dzīvi. Raidījuma ietvaros ielūkosimies arī pērnvasar notikušā nometnē, kas pulcēja krietnu bērnu bariņu un viņu māmiņas Vidzemes jūrmalas atpūtas kompleksā. Latvijas Bērnu fonda organizētajā nometnē “Valdardzēni” pirmo reizi piedalījās tās ģimenes, mammas kopā ar saviem bērniem,  kuras jau ir pabijušas krīzes centrā vai kopā ar sociālajiem darbiniekiem pamanījušas problēmas ģimenē, kas steidzami jālabo, aicinot un iedrošinot arī citus nepalaist garām būtiskus mirkļus savu bērnu dzīvē.

Sestdien, 20.decembrī pulksten 21:15, LTV1 tiešraidē no Latvijas Televīzijas koncertstudijas būs skatāms labdarības akcijas “Nepaej garām!” koncerts, kurā uzstāsies vokālā studija “Zvaigžņu sala”, vokālā grupa “Kolibri”, tautas deju ansamblis “Dzintariņš”, Leļļu teātra aktieri, dziesminieks Kārlis Kazāks, muzikālā apvienība “Grey Velvet trio”, komponists Jānis Lūsēns, Rīgas Gospeļkoris, solisti Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels un Maestro Raimonds Pauls. Koncertu vadīs Uģis Joksts.

Zvanot uz ziedojumu tālruni 90006484 ir iespēja ziedot 1,42 EUR, kas palīdzēs cietušo bērnu emocionālās stabilitātes atgūšanai. Savlaicīga palīdzība ir ļoti svarīga, jo vardarbībai pret bērniem ir dziļas psiholoģiskas, sociālas un emocionālas sekas uz visu bērna turpmāko dzīvi.