• Pirmdiena, 2020. gada 10. augusts
  • Vārda diena: Inuta, Brencis, Audris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Raidījumi “4. studija” un “Pasaules Panorāma” turpmāk būs pieejami ar surdotulkojumu

 

Sākot ar 2020. gadu, Latvijas Televīzija paplašinās nedzirdīgajiem skatītājiem pieejamā satura klāstu – tam pievienosies raidījumi “4. studija” un “Pasaules Panorāma”.

Līdztekus raidījumiem, ko Latvijas Televīzija šobrīd nodrošina ar surdotulkojumu, no 2020. gada sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv nedzirdīgajiem būs iespēja vērot arī raidījumus “4. studija” un “Pasaules Panorāma”. Raidījums “4.studija” iemantojis skatītāju uzticību, pateicoties raidījumā skarto tēmu aktualitātei, kā arī raidījuma sociāli aktīvajai pozīcijai. Raidījumā tiek aktualizētas sociāli nozīmīgas tēmas, kas svarīgas kā indivīdiem, tā visai sabiedrībai; tas pievēršas arī neērtiem jautājumiem, mēģinot palīdzēt iedzīvotājiem rast risinājumu viņu sasāpējušajām problēmām. Tas no pirmdienas līdz ceturtdienai pēc Dienas ziņām vērojams LTV1 ēterā. Savukārt raidījumā “Pasaules panorāma” katru trešdienu plkst. 19.30 tiek aplūkotas ārpolitikas aktualitātes – sākot ar notikumiem kaimiņvalstīs, beidzot ar pasaules mēroga norisēm.

Šie raidījumi piepulcēsies Dienas ziņām, Kultūras ziņām, Sporta ziņām, aktuālajai intervijai “1:1” un diskusiju raidījumam “Tieša runa”, kas šobrīd tiek nodrošināti ar surdotulkojumu. Virkni raidījumu un filmu, tostarp arī bērnu auditorijai, Latvijas Televīzija nedzirdīgajiem skatītājiem nodrošina ar subtitriem – raidījumus “Aizliegtais paņēmiens”, “De Facto”, “Vides fakti”, “Sporta studija”. Visas nedzirdīgajiem pieejamās pārraides atrodamas šeit: https://ej.uz/nedzirdigajiem. Tiešraidē raidījumi ar surdotulkojumu vērojami REPLAY.lv sadaļā “Interneta tiešraides”.

Nedzirdīgajiem skatītājiem regulāri tiek nodrošināts surdotulkojums arī valsts svētku un citām valstiska un starptautiska mēroga pārraidēm. Tāpat arī šogad tiks turpināta ierastā konkursa “Supernova” tulkošana zīmju valodā. Konkursa fināla tiešraide ar surdotulku būs vērojama LTV7.