• Svētdiena, 2020. gada 1. novembris
  • Vārda diena: Ikars
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Vēlēšanu dienā LTV piedāvās visu jaunāko informāciju un īpašas vēlēšanu nakts pārraides LTV1 un LTV7

 

Latvijas Televīzijas Ziņu dienests 6. oktobrī nodrošinās ziņu speciālizlaidumus ik stundu, Vēlēšanu nakts tiešraidi vismaz 5 stundu garumā LTV1, kā arī Vēlēšanu nakts pārraidi LTV7 – krievu valodā.

Kā ierasts, vēlēšanu dienā LTV Ziņu dienests piedāvās plašu informāciju par visām vēlēšanu dienas norisēm Latvijā. Visas dienas garumā ik stundu būs vērojami ziņu speciālizlaidumi, pirmais – Rīta Panorāmas speciālizlaidums – sāksies jau 6.00. Starp ziņu izlaidumiem būs vērojami materiāli no vērienīgā projekta “Tautas Panorāma” – visu Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotāju viedokļi par to, kā dzīvojam tagad, un kas valstī būtu jāuzlabo nākamajai Saeimai.

Arī noslēdzoties 13. Saeimas vēlēšanām un vēlēšanu iecirkņiem aizverot savas durvis, LTV studijā jau no plkst. 19.55 Ilzes Naglas un Jāņa Gestes vadībā būs iespēja sagaidīt pirmos vēlētāju aptauju datus – LTV skatītāji tieši plkst. 20.00 pirmie uzzinās SKDS veikto exit-poll datus. Tiesa, eksperti paredz, ka šajās vēlēšanās daudzi balsstiesīgie varētu slēpt patieso izvēli, tādēļ aptauju datu precizitāte atkarīga no tā, vai vēlētāji būs atklājuši patieso partiju, par kuru atdevuši savu balsi.

Pēc Panorāmas, plkst. 21.25, Vēlēšanu nakts tiešraide turpināsies. Ko liecinās aptaujas un kādi būs vēlēšanu rezultāti? Kopā ar partiju līderiem, deputāta amata kandidātiem un ekspertiem tiks analizēti gan exit-poll dati, gan potenciālais Saeimas un koalīcijas sastāvs. LTV Ziņu dienesta reportieri viesosies pie partijām, lai parādītu, kādā atmosfērā tiek sagaidīti vēlēšanu rezultāti un kā partijas tos vērtē. Jaunākās ziņas vakara gaitā apkopos Laura Vonda, bet skatītāju viedokļiem sociālajos tīklos sekos Toms Bricis.

7. oktobrī LTV1 jau plkst. 8.00 būs vērojams Rīta Panorāmas speciālizlaidums, ziņu speciālizlaidumu varēs vērot arī plkst. 14.00, savukārt plkst. 18.35 Guntis Bojārs kopā ar politiķiem  apspriedīs vēlēšanu rezultātus.

LTV7 Krievu satura redakcija 6. oktobrī piedāvās 4 ziņu speciālizlaidumus – plkst. 10.30, 12.30, 16.30 un 19.00. Savukārt jau plkst. 20.00 sāksies Rezultātu gaidīšana Alekseja Dundas un Jekaterinas Safronovas vadībā. Būs iespējams uzzināt exit-poll datus, un līdz pat pusnaktij tiks nodrošināts daudzveidīgs saturs par pirmajiem vēlēšanu rezultātiem – būs tiešraides no pasākumiem, kuros partijas sagaidīs vēlēšanu rezultātus, notiks divas diskusijas, žurnālisti diskutēs gan ar deputātiem, gan vēlētājiem, kā arī sazināsies ar savu izvēli izdarījušajiem Latvijas pilsoņiem ārpus Latvijas.

Savukārt 7. oktobrī LTV7 ziņu speciālizlaidumi par aktuālajiem pēcvēlēšanu dienas jaunumiem būs vērojami plkst. 11.00, un 19.00.