• Pirmdiena, 2020. gada 17. februāris
  • Vārda diena: Konstance, Donats
  • Rīgā +8.4°C, D vējš 5.4m/s, 746mm Hg, 79%
LSM Bērnistaba

VESTI.lv atvainojas sabiedrisko mediju portālam LSM.lv

 

Pērnā gada sākumā SIA “Media Nams Vesti” portālā VESTI.lv bez iepriekšējas atļaujas saņemšanas un autoru vārdu norādīšanas, pārpublicējis sabiedrisko mediju portāla LSM.lv materiālu no rakstu sērijas “Аня и Ксюша сдают на гражданство” (“Aņa un Ksjuša kārto pilsonības eksāmenu”).

2017. gada 8. janvārī portālā VESTI.lv parādījies žurnālistu Ksenijas Koļesņikovas un Annas Štefanes veidotais materiāls. “Aņa un Ksjuša kārto pilsonību: Lēmuma pieņemšana”. Šis bija pirmais materiāls RUS.LSM.lv oriģinālrakstu sērijā, kas krievu valodā vēsta par abu autoru naturalizācijas procesu – no lēmuma pieņemšanas līdz eksāmena aprakstam un pilsoņu pases saņemšanai. VESTI.lv rakstu pārpublicēja bez portāla LSM.lv atļaujas, netika norādītas tā autores, kā arī, rediģējot un mainot raksta nosaukumu, tika aizskarts autoru gods un cieņa.

2017. gada 17. februārī VSIA “Latvijas Televīzija”, Anna Štefane un Ksenija Koļesņikova vērsās Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā ar prasību pret SIA “Media Nams Vesti” un Pāvelu Kirilovu par autortiesību pārkāpumu un nodarītā morālā kaitējuma atlīdzināšanu. 2018. gada 10. maijā starp pusēm noslēgts izlīgums, kas paredz portālā VESTI.lv izvietot atvainošanās tekstu un nodrošināt tā atrašanos portālā divas nedēļas. Atvainošanās portālā VESTI.lv publicēta 5. jūnijā. Pēc izlīguma tiesvedība civillietā izbeigta.

Sabiedrisko mediju ziņu portāla LSM.lv krievu versijas galvenais redaktors Aleksandrs Krasņitskis norāda, ka virtuālo mediju vidē, sevišķi krievu valodā rakstošajiem medijiem, “satura zagšana diemžēl ir ļoti izplatīta”. Krasņitskis neslēpj sašutumu par žurnālistu goda un cieņas aizskaršanu, savukārt LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte norāda, ka šī gadījuma iznākums ir taisnīgs un Latvijas žurnālistikai nozīmīgs. “LTV vienmēr ir iestājusies un iestāsies par saviem darbiniekiem, tostarp ārštata autoriem un nepieļaus viņu goda un cieņas aizskārumus,” uzsver Belte.

Rakstu sērijas laikā Ksenija Koļesņikova bija Latvijas Radio korespondente, savukārt Anna Štefane strādāja LSM.lv krieviski rakstošajā redakcijā. Šobrīd Ksenija kļuvusi par LTV7 Krievu satura žurnālisti.

Oriģinālrakstu sērija pieejama RUS.LSM.lv portālā: https://rus.lsm.lv/tema/anja-i-ksyusha-sdayut-na-grazhdanstvo/ Latviskotā versija LSM.lv portālā: https://www.lsm.lv/temas/ana-un-ksjusa-pilsones/ Angļu valodas versija: https://eng.lsm.lv/topic/passport-quest/

Atvainošanās teksts: https://vesti.lv/statja/nasha-latvija/2018/06/05/portal-vestilv-prinosit-izvineniya.