• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ziemas brīvdienās – labāko animācijas un pasaku filmu izlase bērniem LTV1

 

Latvijas Televīzija kā īpašu dāvanu ziemas brīvlaikā skolēniem un mazākajiem skatītājiem dāvā jaunāko animācijas un pasaku filmu pirmizrādes, kas LTV1 ēterā būs redzamas brīvdienu rītos pulksten 9:35. Ziemassvētkos gan lieli, gan mazi kopā varēs skatīties sirsnīgas, jautras un aizraujošas ģimenes filmas.

Jau pirmdienas rītā, 22.decembrī pulksten 9:35, paši mazākie LTV skatītāji varēs noskatīties Zviedrijas animācijas filmu “Mūmamma un Vārna”, kas stāsta par pavisam netipisko gotiņu Mūmammu. Viņa vēlas doties piedzīvojumos un iemācīties lietas, ko parastas govis nedara! Krāsainajos notikumos piedalās arī viņas labākā draudzene Vārna.

Dienu pirms Ziemassvētkiem, 23.decembrī pulksten 9:35, LTV1 ēterā rādīs animācijas filmu par piedzīvojumiem kādā citā fermā – “Petsons un Finduss. Aizmirstprasme”. Šis stāsts ir par izgudrotāju Petsonu un viņa kaķi Findusu, kuri cenšas atrast pielietojumu nupat radītajai peldammašīnai. Sākumā tā šķiet spējīga izpostīt visu, kam tuvojas, taču atklājas, ka tā der arī kam citam.

Trešdienas rītā, 24.decembrī pulksten 9:35, būs redzama aizraujoša animācijas filma “Niko un ceļš uz zvaigznēm” – filmiņa par mazu ziemeļbriedēnu, kura tētis ir viens no Ziemassvētku vecīša lidojošajiem palīgiem. Niko nepadodas lidošana. Tomēr, kad ziemeļbriežu baru sāk apdraudēt vilki, kuri vēlas arī iznīcināt slaveno lidojošo briežu komandu, viņš bezbailīgi dodas ceļā, lai atrastu savu tēti un izglābtu Ziemassvētkus. Savukārt dienas vidū, pulksten 13:35, LTV1 ēterā skatāma filma visai ģimenei par pasakaināko un brīnumaināko rotaļlietu veikalu pasaulē – “Magorija kunga Brīnumu veikals” ar Natāliju Portmani, Dastinu Hofmanu un Džeisonu Beitmenu galvenajās lomās.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25.decembrī pulksten 9:35, būs redzama pasaku filma “Ceļojums uz Ziemassvētku zvaigzni” par drosmīgās Sonjas grūto un piedzīvojumiem pilno ceļu Ziemassvētku Zvaigznes meklējumos, lai atbrīvotu karaļvalsti no ļauna lāsta.

Pēcpusdienā, pulksten 16:15, LTV1 ēterā skatāma filma visai ģimenei – “Mazā lēdija Fauntleroja” – par deviņgadīgo Emīliju, kas negaidīti uzzina, ka ir vienīgā turīgas grāfu dzimtas mantiniece. Nu viņai būs jādzīvo pavisam īstā pilī un jāatrod kopīga valoda ar veco grāfieni. Meitenes sirsnība vecmāmiņai parādīs, ka par īstu dāmu var būt arī bez stīvuma un stingrības. Savukārt vakarā, pulksten 18:50, visu ģimeni pie TV ekrāniem priecēs fantāzijas filma “Palīdze svētkos” par elfu, ko Ziemassvētku vecītis nosūtījis pie Vankampu ģimenes, lai piepildītu bērnu kvēlāko vēlēšanos par īstiem svētkiem un kopā būšanu.

Piektdienas, 26.janvāra rītā pulksten 9:30, LTV1 ēterā būs redzama datoranimācijas filma “Sniega karaliene”, kas veidota pēc Hansa Kristiāna Andersena pasakas motīviem. Tā stāsta par drosmīgo Gerdu, kas dodas piedzīvojumiem bagātā ceļā, lai atrastu savu brālīti Kaju Sniega Karalienes valstībā. Filmas tituldziesmu iedziedājusi grupa “Prāta vētra”.

Pēc Ziemassvētkiem un pirms Jaunā gada atnākšanas, 29., 30. un 31.decembrī, pulksten 9:35, LTV1 ēterā katru rītu būs skatāma Dānijas ģimenes filma “Manas māsas bērni” trijās daļās. Katra filmas sērija stāstīs par bērnu psiholoģijas profesora un viņa māsas bērnu raibiem piedzīvojumiem. Kā izrādās, dzīvē bērni uzvedas daudz savādāk, nekā teorijas grāmatās aprakstīts.